Міжнародний валютний фонд висунув Україні нові вимоги, без виконання яких відмовляється надавати кредит. Мовиться про прийняття закону, який би заборонив повернення банків колишнім власникам.
Таким чином, МВФ намагається отримати гарантії, що олігарху Ігорю Коломойському не повернуть "Приватбанк". Найближчим часом може бути прийнятий відповідний закон або зміни до чинного законодавства, повідомляє "Економічна правда" з посиланням на джерела у НБУ.
За словами співрозмовника, відповідний законопроєкт – це частина домовленостей з МВФ, ініціативи вже готуються. Про деталі, як і в які закони будуть вноситися зміни, джерело не повідомило.
Окрім того, співрозмовник в Кабміні також підтвердив інформацію про підготовку такої законодавчої ініціативи, але теж без конкретики. Тексту зараз немає, – наголосив співрозмовник.
Напередодні про це також писав екснардеп Сергій Лещенко у своєму телеграм-каналі. За його словами, ухвалення такого закону до канікул в МВФ, що почнуться перед католицьким Різдвом, і, відповідно, виділення Україні грошей до Нового року – під питанням. У Верховної Ради залишилося два сесійні тижні в цьому році. Останній сесійний день – 20 грудня.
За даними Лещенка, в кулуарах влади обговорюється проєкт закону, який проходив узгодження в МВФ. Зокрема, одна із запропонованих ідей передбачає, що при оскарженні дій влади суди повинні враховувати чи приймали ці рішення з урахуванням "громадського інтересу".
Відзначимо, що раніше в ЗМІ неодноразово з'являлась інформація про те, що МВФ не дасть Україні гроші через корупцію і проблеми з "Приватбанком". В організації побоюються, що Президент України Володимир Зеленський не зможе відшкодувати мільярди доларів з начебто розграбованих банків. Насамперед, мовиться про олігарха Ігоря Коломойського та націоналізований "Приватбанк".
МВФ не хоче обговорювати наступний транш фіндопомоги Україні, поки уряд України не доведе, що намагається повернути ті приблизно 15 мільярдів доларів, які вивели з понад 100 банків.
Місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Києві 14 листопада. з представниками української влади нову трирічну програму розширеного кредитування на 5 – 10 мільярдів доларів. Ця програма буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності держави та запровадження глибоких структурних реформ.
Українські уряд та Нацбанк сподіваються, що нову програму з МВФ буде ухвалено в грудні. Це дозволить отримати перший транш (частину кредиту) за програмою ще до кінця 2019 року. НБУ очікує, що транш становитиме близько 2 мільярдів доларів.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...