Про це йдеться в програмі журналіста Віталія Портникова для "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
"Прогнози для Криму невтішні – такими ж посушливими, як 2019-й, можуть бути і наступні два роки. Через брак води для зрошення полів і мізерні опади степовим районам Криму загрожує засолення грунту, що ставить під загрозу його сільськогосподарське використання", – зазначив Портніков.
До обговорення долучилися лідер партії "Сила права" Андрій Сенченко і журналіст Олександр Янковський.
Так, за словами Янковського, в Криму близько двох мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення. У кращі часи зрошення покривало близько 400 тисяч гектарів, зараз же з 400 тисяч залишилося від 14-ти до 17-ти, залежно від року.
"І ми бачимо, що сільське господарство не є пріоритетом для російських чиновників, які зараз де-факто контролюють територію Криму, так само, як і самозайнятість населення. Якщо порівнювати з 2013 роком, тоді в Криму було близько 400 тисяч приватних індивідуальних підприємців, то зараз суб'єктів малого бізнесу стало в 10 разів менше. Це говорить про те, що люди ініціативні, які самі заробляють собі на життя, просто-напросто не потрібні Росії. Є якийсь мінімальний набір продуктів, який там можуть виробляти, а все інше простіше завезти",– обурився він.
Сенченко ж у свою чергу зазначив, що через бездіяльність окупаційної влади сільське господарство Криму неминуче загине.
"І східного, і північного. Воно практично припинить своє існування до завершення деокупації Криму. Ми можемо як завгодно обговорювати плани перекинути річки туди або сюди, але питання води вони вирішити не зможуть. Єдине рішення – це піти з Криму і відновити там українську владу, тоді буде вода і все інше", – попередив він.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...