Хіти тижня. Збитки на мільйони доларів: ЄС заборонив імпорт овочів і фруктів з України

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів.

З 1 вересня 2019 року імпортерам фруктів в країнах ЄС заборонили купувати овочі та фрукти з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу: в силу вступила директива (EU) 2019/523. Документ стосується поставок груш, яблук, томатів, перцю, баклажанів і ряду інших продуктів, уточнили в Українській плодоовочевої асоціації, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів. Однак перераховані в документі карантинні організми не зафіксовані в українській продукції, підкреслили в Госпродспоживслужбі країни. У зв'язку з цим українське відомство попросило "помилувати" українську продукцію - але відповіді від Єврокомісії поки немає, так що дія заборони триває.

Українські виробники намагаються самостійно вирішити проблему. Наприклад, експортери тепличних перців і томатів за власні кошти намагаються оформити юридично ввезення своєї продукції в зони або регіони, вільні від цих шкідників, діючи в рамках процедур ЄС. Виробники відзначають, що вже стикалися з подібною проблемою раніше. Вони прогнозують, що розблокувати експорт зможуть ще до середини вересня.

Якщо поставки розблокувати не вдасться, то втрати українських виробників яблук в новому сезоні оцінюються приблизно в $ 4-5 млн. За даними асоціації, це близько 15% всієї експортної виручки.

Поки ж українська продукція направляється в країни Азії і на Близький Схід.

Хитрий план: Росія може запропонувати США родовища корисних копалин на окупованих землях, - WSJ

субота, 22 лютий 2025, 18:43

В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...

Кількість українських біженців стрімко зросла: Ось чому не хочуть повертатися

субота, 22 лютий 2025, 18:17

Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...