Хіти тижня. Збитки на мільйони доларів: ЄС заборонив імпорт овочів і фруктів з України

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів.

З 1 вересня 2019 року імпортерам фруктів в країнах ЄС заборонили купувати овочі та фрукти з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу: в силу вступила директива (EU) 2019/523. Документ стосується поставок груш, яблук, томатів, перцю, баклажанів і ряду інших продуктів, уточнили в Українській плодоовочевої асоціації, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів. Однак перераховані в документі карантинні організми не зафіксовані в українській продукції, підкреслили в Госпродспоживслужбі країни. У зв'язку з цим українське відомство попросило "помилувати" українську продукцію - але відповіді від Єврокомісії поки немає, так що дія заборони триває.

Українські виробники намагаються самостійно вирішити проблему. Наприклад, експортери тепличних перців і томатів за власні кошти намагаються оформити юридично ввезення своєї продукції в зони або регіони, вільні від цих шкідників, діючи в рамках процедур ЄС. Виробники відзначають, що вже стикалися з подібною проблемою раніше. Вони прогнозують, що розблокувати експорт зможуть ще до середини вересня.

Якщо поставки розблокувати не вдасться, то втрати українських виробників яблук в новому сезоні оцінюються приблизно в $ 4-5 млн. За даними асоціації, це близько 15% всієї експортної виручки.

Поки ж українська продукція направляється в країни Азії і на Близький Схід.

Спільне патрулювання україно-російського кордону нашкодить Україні і не прискорить припинення війни

середа, 19 лютий 2020, 21:22

Україні треба наполягати на червоних лініях, спираючись на міжнародний досвід. Добре, ми погоджуємося на діяльність міжнародних адміністрацій під егідою ОБСЄ. Але під їх же охороною. На чому, власне, і наполягала Росія. Треба заганяти Росію в глухий кут,

"Думаю, вони глумляться з нас": Представники "ЛНР" принесли як плату за воду 58 тонн монет

середа, 19 лютий 2020, 20:45

Якщо раніше так звана "ЛНР" розраховувалась гривнями, то зараз перейшла на копійки. Раніше вони розраховувалися гривнями, а тепер перейшли на дріб'язок. Мішки з грошима доводиться вручну носити через міст в м. Щастя. Про це в коментарі ЗМІ розповів зас...