Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів. Однак перераховані в документі карантинні організми не зафіксовані в українській продукції, підкреслили в Госпродспоживслужбі країни. У зв'язку з цим українське відомство попросило "помилувати" українську продукцію - але відповіді від Єврокомісії поки немає, так що дія заборони триває.
Українські виробники намагаються самостійно вирішити проблему. Наприклад, експортери тепличних перців і томатів за власні кошти намагаються оформити юридично ввезення своєї продукції в зони або регіони, вільні від цих шкідників, діючи в рамках процедур ЄС. Виробники відзначають, що вже стикалися з подібною проблемою раніше. Вони прогнозують, що розблокувати експорт зможуть ще до середини вересня.
Якщо поставки розблокувати не вдасться, то втрати українських виробників яблук в новому сезоні оцінюються приблизно в $ 4-5 млн. За даними асоціації, це близько 15% всієї експортної виручки.
Поки ж українська продукція направляється в країни Азії і на Близький Схід.
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...
Міністерство соціальної політики України запропонувало збільшити виплати при народженні дитини до 50 тис. грн одноразово. Зараз така виплата становить 10 320 грн, тобто можливим є підвищення майже в 5 разів, передають Патріоти України. Відповідний про...