Хіти тижня. Збитки на мільйони доларів: ЄС заборонив імпорт овочів і фруктів з України

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів.

З 1 вересня 2019 року імпортерам фруктів в країнах ЄС заборонили купувати овочі та фрукти з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу: в силу вступила директива (EU) 2019/523. Документ стосується поставок груш, яблук, томатів, перцю, баклажанів і ряду інших продуктів, уточнили в Українській плодоовочевої асоціації, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

Таким чином ЄС має намір захищатися від шкідливих карантинних організмів. Однак перераховані в документі карантинні організми не зафіксовані в українській продукції, підкреслили в Госпродспоживслужбі країни. У зв'язку з цим українське відомство попросило "помилувати" українську продукцію - але відповіді від Єврокомісії поки немає, так що дія заборони триває.

Українські виробники намагаються самостійно вирішити проблему. Наприклад, експортери тепличних перців і томатів за власні кошти намагаються оформити юридично ввезення своєї продукції в зони або регіони, вільні від цих шкідників, діючи в рамках процедур ЄС. Виробники відзначають, що вже стикалися з подібною проблемою раніше. Вони прогнозують, що розблокувати експорт зможуть ще до середини вересня.

Якщо поставки розблокувати не вдасться, то втрати українських виробників яблук в новому сезоні оцінюються приблизно в $ 4-5 млн. За даними асоціації, це близько 15% всієї експортної виручки.

Поки ж українська продукція направляється в країни Азії і на Близький Схід.

Відродження північних потоків не буде: ЄС повністю відмовиться від експорту російського газу. Визначено дату

середа, 7 травень 2025, 8:22

Європейський Союз повністю припинить імпорт російського газу до кінця 2027 року, а також мінімізує імпорт російської нафти, посилить боротьбу з російським тіньовим флотом та значно скоротить залежність від Росії у ядерній галузі, зокрема обмежить поста...

Ціна на російську нафту досягла дворічного мінімуму, й на 40% дешевше від закладеного в цьогорічний держбюджет

середа, 7 травень 2025, 7:47

Ціна російської нафти впала нижче 4 тисяч рублів за барель - це найменше за два роки і на 40% нижче від того, що закладено в державному бюджеті, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. . Станом на 6 травня середня ціна суміші Urals та ESPO...