У Данії енергетичне агентство видало газопроводу "Північний потік-2" дозвіл на експлуатацію на континентальному шельфі країни. Про це повідомляється на сайті регулятора. Відзначається, що водночас є кілька умов для безпечної експлуатації трубопроводів. Росія зобов'язана їх дотримуватися, передають Патріоти України.
"Введення в експлуатацію може бути здійснено тільки у тому разі, якщо хоча б один із трубопроводів був випробуваний, верифікований і дотримується відповідних умов, вказаних у дозволі на будівництво і дозволі на експлуатацію", – сказано в повідомленні.
Дозвіл видали відповідно до розділу 2 розпорядження №1520 від 15 грудня 2017 року про деякі будівництва трубопроводів у данських територіальних водах і на данському континентальному шельфі та відповідно до Конвенції ООН з морського права. Згідно з яким Данія зобов'язана дозволити будівництво та експлуатацію транзитних трубопроводів.
"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Україна, Польща, країни Балтії і США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.
Роботи з будівництва "Північного потоку-2" припинені через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року.
Ціни на нафту у світі знижуються через врегулювання конфлікту на Близькому Сході та плани ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні. Це, на думку експертів Сергія Куюна та Володимира Омельченка, має призвести до здешевлення бензину та дизелю в Україні, пише Р...
Президент США Дональд Трамп, який з 1 липня скасував санкції проти Сирії, у результаті виключив з «чорних списків» деякі російські банки, установи та фізичних осіб, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Як випливає з релізу Управ...