
«Київводоканал» почав будувати на Дніпровській водопровідній станції завод з виробництва діоксиду хлору. Цією речовиною очищатимуть водопровідну воду замість шкідливого чистого хлору, повідомляють Патріоти України з посиланням на Великий Київ.
Про важливий крок у життєзабезпеченні столиці розповів головний інженер управління Дніпровської водопровідної станції “Київводоканалу” Олександр Грищенко під час ознайомчого заходу для журналістів до Дня Дніпра, який відзначається в першу суботу липня.
«На території Дніпровської водопровідної станції почалося будівництво заводу з виробництва діоксиду хлору. Ця речовина буде використовуватися для очищення Дніпровської води замість чистого хлору. Діоксид хлору також володіє знезаражувальною дією, але значно безпечніше і менш шкідливий, ніж чистий хлор. Ми будемо проводити його самі», – сказав Грищенко.

За його словами, діоксид хлору має пролонговану знезаражувальну дію, запобігає утворенню біоплівки в трубопроводах і дозволяє відмовитися від небезпечного хлору. Цей новий метод очищення води буде застосований на Дніпровській станції.
Також головний інженер зазначив, що в разі особливо небезпечних забруднень дніпровської води Дніпровська водопровідна станція єдина в Україні застосовує технологію озонування води.

За словами начальника управління Дніпровської водопровідної станції Анатолія Фурси, щодня контроль за якістю питної води здійснюється по 22 показникам, щомісяця по 48 показникам і щорічно по 76 показникам. Такий контроль повністю відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил «гігієнічні вимоги доводи питної для споживання води людиною».
Зараз вода в Дніпрі досить прийнятної якості, не відбувається цвітіння і за фізико-хімічними показниками якість води не викликає занепокоєння, додав він.

Також Фурса повідомив, що на Дніпровській станції на кошти ЄБРР змінюють насосне обладнання. Тому поки працює насосна станція, побудована ще в 1939 році. Але, попри поважний вік, вона цілком справляється зі своїм завданням. Введення в експлуатацію нової сучасної насосної станції, за словами керівника, зробить технологічний процес значно економнішим, що надзвичайно важливо на тлі зростання вартості електроенергії й, відповідно, в майбутньому це позначиться на тарифах для населення.
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...
На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...