«Київводоканал» почав будувати на Дніпровській водопровідній станції завод з виробництва діоксиду хлору. Цією речовиною очищатимуть водопровідну воду замість шкідливого чистого хлору, повідомляють Патріоти України з посиланням на Великий Київ.
Про важливий крок у життєзабезпеченні столиці розповів головний інженер управління Дніпровської водопровідної станції “Київводоканалу” Олександр Грищенко під час ознайомчого заходу для журналістів до Дня Дніпра, який відзначається в першу суботу липня.
«На території Дніпровської водопровідної станції почалося будівництво заводу з виробництва діоксиду хлору. Ця речовина буде використовуватися для очищення Дніпровської води замість чистого хлору. Діоксид хлору також володіє знезаражувальною дією, але значно безпечніше і менш шкідливий, ніж чистий хлор. Ми будемо проводити його самі», – сказав Грищенко.
За його словами, діоксид хлору має пролонговану знезаражувальну дію, запобігає утворенню біоплівки в трубопроводах і дозволяє відмовитися від небезпечного хлору. Цей новий метод очищення води буде застосований на Дніпровській станції.
Також головний інженер зазначив, що в разі особливо небезпечних забруднень дніпровської води Дніпровська водопровідна станція єдина в Україні застосовує технологію озонування води.
За словами начальника управління Дніпровської водопровідної станції Анатолія Фурси, щодня контроль за якістю питної води здійснюється по 22 показникам, щомісяця по 48 показникам і щорічно по 76 показникам. Такий контроль повністю відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил «гігієнічні вимоги доводи питної для споживання води людиною».
Зараз вода в Дніпрі досить прийнятної якості, не відбувається цвітіння і за фізико-хімічними показниками якість води не викликає занепокоєння, додав він.
Також Фурса повідомив, що на Дніпровській станції на кошти ЄБРР змінюють насосне обладнання. Тому поки працює насосна станція, побудована ще в 1939 році. Але, попри поважний вік, вона цілком справляється зі своїм завданням. Введення в експлуатацію нової сучасної насосної станції, за словами керівника, зробить технологічний процес значно економнішим, що надзвичайно важливо на тлі зростання вартості електроенергії й, відповідно, в майбутньому це позначиться на тарифах для населення.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...