Хочуть більше українських двигунів для новітніх ударних безпілотників: Турецька Baykar Makina підписала угоду з "Мотор Січ"

Як відомо, новітній ударний безпілотник AKINCI, що є Bayraktar TB2, котрий є і на озброєнні ЗСУ, показав найкращі льотні характеристики саме з запорізькими двигунами.

Халюк Байрактар. Фото: Укрінформ.

Українське АТ «Мотор Січ» та турецька військова компанія «Baykar Makina» підписали угоду про співпрацю, повідомляють Патріоти України.

Підписання відбулося під час виставки аерокосмічної техніки та технологій «TEKNOFEST» у Стамбулі. У турецькій компанії розповіли, про високу ефективність співпраці з Україною по частині двигунів, зокрема з компаніями «Івченко-прогрес» та «Мотор Січ».

«Сьогодні важливий момент для наших компаній – Bayraktar та Мотор Січ. Як ви знаєте, AKINCI – наша безпілотна система стратегічного рівня, їх уже постачають у ЗС Туреччини. Це продукт найвищого технологічного рівня», – сказав після підписання технічний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.

Топменеджер турецької компанії підкреслив, що співпраця між Україною та Туреччиною останніми роками зростає та реалізується за принципом взаємовигідного партнерства «перемога-перемога». Деталі угоди не розголошуються.

На виставці аерокосмічних технологій TEKNOFEST було представлено ударний безпілотник Akıncı турецького виробництва, який має двигуни українського виробництва. На відкритті виставки цей БПЛА здійснив демонстраційний політ спільно з керованим пілотом літаком Hürkuş виробництва турецької авіаційної компанії TUSAŞ.

У квітні 2021 року Турецький важкий ударний БПЛА (безпілотний літальний апарат) Bayraktar Akıncı TİHA успішно завершив перші вогневі випробування. У травні 2021 року перший серійний безпілотний літальний апарат (БПЛА) турецького виробництва Akinci здійснив перший політ.

Монтаж українських силових установок АІ-450 на першому зразку безпілотного літального апарату Akıncı було завершено наприкінці серпня, тоді ж у Туреччині провели перші їх пуски.

"Запорожець" як народний електрокар: В Дніпрі запустили лінію по переробці старих "Таврій" на електромобілі

субота, 16 жовтень 2021, 9:57

Творці Kozak EV подбали про те, щоб переобладнання “Таврії” під їхній комплект було максимально простим. На звичайній СТО бензинову “Таврію” перетворюють на електричну протягом одного робочого дня. Група небайдужих підприємців замахнулася на революційн...

Голова "Нафтогазe" пояснив, які споживачі переплачують за "блакитне паливо" у 2-3 рази і чому так сталось

субота, 16 жовтень 2021, 9:45

Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко висловився про ціни на газ для населення, і пояснив, які категорії споживачів ризикують платити за "блакитне паливо" значно більше. Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера...