У Росії планують дозволити слідчим блокувати рахунки громадян без судового рішення, що суттєво обмежить фінансову свободу. Якщо суд не підтвердить арешт протягом 10 днів, банк зобов’язаний розблокувати кошти, але за цей час людина може втратити доступ до своїх фінансів, передають Патріоти України.
Про це пишуть росЗМІ. Законопроєкт, який ініціювало Міністерство внутрішніх справ (МВС), вже отримав схвалення урядової комісії, хоча викликав запеклі дискусії серед посадовців.
Згідно з ініціативою, у Кримінально-процесуальному кодексі Росії з’явиться нова стаття 115.2, яка дасть слідчим та дізнавачамправо у позасудовому порядку блокувати фінансові операції громадян. Це рішення пояснюють необхідністю боротьби з шахрайством, фінансовими злочинами та інтернет-аферами. Основні положення законопроєкту передбачають, що:
Щоб реалізувати нові повноваження, уряд планує внести зміни дозакону "Про банки та банківську діяльність", дозволивши слідчим і дізнавачам отримувати доступ до банківської таємниці без рішення суду. На даний момент таку інформацію можуть отримувати лише Центробанк та Агентство зі страхування вкладів.
Вас може зацікавити:"Можливо, це стане реальністю": Усик назвав головну мрію у своїй кар'єріВас може зацікавити:Молодий прокурор оформив собі інвалідність і через кілька місяців звернувся за спецпенсією: йому платитимуть десятки тисяч щомісяця пожиттєво
Якщо закон ухвалять, російські правоохоронці зможуть безперешкодно отримувати фінансові дані будь-якого громадянина та заморожувати його кошти. Якщо слідчий або дізнавач ухвалює рішення про блокування рахунку, власник втрачає доступ до своїх коштів. Він не зможе:
Обмеження можуть торкнутися лише тієї суми, яка була зарахована під час нібито злочинних дій, але сам власник рахунку не зможе довести свою невинуватість, поки справа не дійде до суду. Очікується, що новий закон набере чинності 1 вересня 2025 року. Якщо це станеться, правоохоронці отримають ще більше контролю над фінансовими операціями громадян.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...