У 2023 році витрати українців у Польщі значно перевищили видатки з бюджету цієї країни на підтримку українських біженців. Виявилося, що українці залишили у сусідів на 474 млн євро більше, ніж Варшава заплатила тим, кого прихистила через війну, передають Патріоти України.
Торік українці залишили в Польщі 7,1 млрд злотих (близько 1,65 млрд євро). Посилаючись на дані польського Головного статистичного управління, Bankier.pl повідомляє, що це майже на третину більше, ніж роком раніше (5,4 млрд злотих).
Цікаво, що повоєнні витрати українців значно вищі, аніж у часи COVID-пандемії: у 2020 та 2021 роках українці залишили в Польщі відповідно 2,6 млрд та 2,9 млрд злотих. Хоча у 2016-2019 роках цей показник в середньому становив 7,5 млрд злотих.
Варто зазначити, що згідно з даними дослідження Deloitte, за останні два роки українські біженці зробили значний внесок в економіку Польщі: за оцінками експертів, у 2023 році частка тих, хто переїхав у зв’язку з війною, у валовому внутрішньому продукті Польщі склала 0,7-1,1% і продовжить збільшуватися й надалі.
Як зазначив засновник Кадрової служби Польщі Кшиштоф Інглот, загалом у реєстри Управління соціального страхування держави внесено 755 тисяч громадян України, що свідчить про активну участь українців у польському ринку праці.
Водночас видатки з польского бюджету на підтримку українських біженців значно скоротилися. Як повідомляє rp.pl, у 2022 році уряд виділив 15 млрд злотих допомоги, а у 2023 році – 5 млрд злотих (або 474 млн євро). Тобто такі видатки значно компенсуються додатковими податковими надходженнями.
Та навіть попри високі витрати за кордоном, дедалі менше біженців планують повертатися з інших країн на Батьківщину. За останні півтора року їхня частка скоротилася з 50% приблизно до 26%. Експерти закликають вже вживати екстрені заходи для повернення людей, але мова не тільки про ринок праці.
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...