Хто складає українцям найбільшу конкуренцію при працевлаштуванні в Польщі - цікаві дані

У Польщі офіційно працевлаштовано 779,3 тис. українців, це 66,7% від усіх працюючих іноземців. Наступними у списку працівників-іноземців є білоруси, грузини та громадяни Молдови. Про це розповіла директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда, передають Патріоти України.

Так, в агенції серед усіх працевлаштованих іноземців – 68% українців. Друге місце розділяють грузини та білоруси – по 7%. Працівників з Молдови – 6%, з Колумбії та Зімбабве – по 3%, Філіппіни та Узбекистан по 2%, і по 1% працвників з Руанди та Вірменії.

За словами директорки департаменту, українці традиційно залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі і їхня частка за рік не змінилася.

«Починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, Польща почала залучати більше людей з Азії, Африки та навіть Південної Америки. Оскільки на них не поширюється спрощена процедура працевлаштування, то через брак робочої сили у Польщі страждають галузі, в яких потрібні такі спеціалісти, як зварювальники, сантехніки, електрики, токарі, маляри, водії, а також робітники без спеціальної кваліфікації для виконання фізичної роботи», – пояснює експертка.

В агенції вважають, що тренд на жителів Азії та Африки зростатиме у майбутньому, однак попри багатонаціональну структуру ринку працевлаштування, польські роботодавці наразі віддають перевагу українцям. На переконання Анни Джоболди, це не лише через спрощену процедуру працевлаштування, а й через працьовитість та здатність до швидкої адаптації, яку відзначають поляки.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...