У Польщі офіційно працевлаштовано 779,3 тис. українців, це 66,7% від усіх працюючих іноземців. Наступними у списку працівників-іноземців є білоруси, грузини та громадяни Молдови. Про це розповіла директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда, передають Патріоти України.
Так, в агенції серед усіх працевлаштованих іноземців – 68% українців. Друге місце розділяють грузини та білоруси – по 7%. Працівників з Молдови – 6%, з Колумбії та Зімбабве – по 3%, Філіппіни та Узбекистан по 2%, і по 1% працвників з Руанди та Вірменії.
За словами директорки департаменту, українці традиційно залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі і їхня частка за рік не змінилася.
«Починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, Польща почала залучати більше людей з Азії, Африки та навіть Південної Америки. Оскільки на них не поширюється спрощена процедура працевлаштування, то через брак робочої сили у Польщі страждають галузі, в яких потрібні такі спеціалісти, як зварювальники, сантехніки, електрики, токарі, маляри, водії, а також робітники без спеціальної кваліфікації для виконання фізичної роботи», – пояснює експертка.
В агенції вважають, що тренд на жителів Азії та Африки зростатиме у майбутньому, однак попри багатонаціональну структуру ринку працевлаштування, польські роботодавці наразі віддають перевагу українцям. На переконання Анни Джоболди, це не лише через спрощену процедуру працевлаштування, а й через працьовитість та здатність до швидкої адаптації, яку відзначають поляки.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...