З травня 2022 року Україна переходить на європейські стандарти обліку газу - його рахуватимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах. У Міністерстві енергетики запевнили, що для переходу на нову систему, людям не потрібно змінювати наявні газові лічильники на дорожчі, передають Патріоти України.
Споживачі й надалі щомісяця передаватимуть показники лічильника в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії. Переводити кубометри спожитого газу в енергетичні одиниці будуть оператори газорозподільних мереж. Розрахунок спожитої енергії буде рахуватися за формулою, виходячи з характеристик поставленого газу на кожному окремому маршруті, яким він подається.
Платіжку для споживача формує постачальник газу на підставі переведених у кіловат-годин обсягів спожитого палива. Ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю. Порахувати вартість спожитого газу в кіловат-годинах можна самостійно.
Щоб дізнатися, скільки коштує, наприклад, 100 кубометрів спожитого газу при переведенні на кіловат-годині, потрібно подивитися у платіжку на графу «Середньозважена вища теплота згоряння». Наприклад, показник дорівнює 10,77, тоді кількість спожитої енергії за 100 кубів дорівнює 1077 кіловат-годин.
Щоб порахувати вартість кіловат-годин, необхідно застосувати формулу: ціна газу (7,99 грн за кубометр) плюс тариф на розподіл (середній по країні 1,1 грн за кубометр) і все це розділити на коефіцієнт теплоти згоряння — тобто 10,77. У цьому прикладі ми отримали 0,84 грн за кіловат-годину з транспортуванням. Разом виходить, що 1077 кіловат-годин (100 кубометрів) газу коштуватимуть 904 грн.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...