Кінець "епохи бідності" для олігархів та монополістів: ​Нацкомісія хоче підвищити тарифи на передачу електроенергії в чотири рази

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує в 4 рази підвищити тарифи на передачу електричної енергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго», до 596,48 гривні за МВт-год. Про це сказано в проекті рішення, винесеного на засідання комісії, призначене на 24 червня, зазначають Патріоти України.

Згідно з проектом рішення НКРЕКП, тариф на передачу електроенергії «Укренерго» вже з 1 серпня 2020 року має збільшитися з 155,4 гривні (без ПДВ) за МВт-год до 596,48 гривні за МВт-год (без ПДВ). Також НКРЕКП має намір підвищити тариф на послуги диспетчерського (оперативно-технічного) управління держкомпанії з 10,23 гривні за МВт-год (без ПДВ) до 41,64 гривні за МВт-год (без ПДВ).

У компанії «Укренерго» пояснили, що в структурі тарифу на послуги з передачі електроенергії недостатньо коштів для покриття спецзобов’язань «Укренерго» перед державним підприємством «Гарантований покупець».

На весь 2020 рік для «Гарантованого покупця» у тарифі компанії передбачено лише 8,6 мільярда гривень, тоді як лише поточна заборгованість вже перевищує 16 мільярдів гривень. При цьому ситуація ускладнилася тим, що в цій сумі заборгованості врахована не лише різниця між ціною покупки та продажу «зеленої» електроенергії, але і компенсація витрат «Гарантованого покупця» від продажу електричної енергії постачальникам універсальних послуг для потреб населення. Такі витрати в тарифі «Укренерго» передбачені не були.

«Одним з ключових інструментів для збалансування ситуації, яка зараз склалася на ринку електричної енергії з-за кризи неплатежів між його учасниками, є перегляд тарифу «Укренерго». Втім, такий інструмент повинен бути застосований тільки разом з цілим рядом інших антикризових заходів», – заявили в компанії.

Зокрема, зазначають у «Укренерго», це зміна норм чинного законодавства для реалізації положень урядового Меморандуму з виробниками з відновлюваних джерел енергії, запровадження урядом нового механізму покладання спецзобов’язань (ПСО), а також залучення зовнішнього фінансування для покриття боргів на ринку електричної енергії, які утворилися протягом першого півріччя 2020 року.

«У разі невиконання зазначених заходів, збалансувати фінансову ситуацію на ринку буде можливо лише за встановлення тарифу на передачу електроенергії, який перевищить 600 гривень за МВт–год», – заявили в компанії.

Шалено злетить? МВФ дав прогноз курсу долара до гривні до 2029 року

четвер, 18 квітень 2024, 9:48

Міжнародний валютний фонд прогнозує незначну девальвацію у 2024 році. Потім курс долара до гривні поступово зростатиме, передають Патріоти України з посиланням на World Economic Outlook (квітень 2024 року). Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний кур...

Оце так! Популярна спеція за вартістю наздогнала золото

четвер, 18 квітень 2024, 8:50

Одна з найпопулярніших у світі спецій - шафран - подорожчала до золотого рівня. Ці прянощі цінуються за складність виробництва. До того, ж як пише турецьке видання Haber Turk, вона здебільшого росте у країнах, де в останні десятиліття спотерігаються ко...