Кінець "епохи бідності" для олігархів та монополістів: ​Нацкомісія хоче підвищити тарифи на передачу електроенергії в чотири рази

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує в 4 рази підвищити тарифи на передачу електричної енергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго», до 596,48 гривні за МВт-год. Про це сказано в проекті рішення, винесеного на засідання комісії, призначене на 24 червня, зазначають Патріоти України.

Згідно з проектом рішення НКРЕКП, тариф на передачу електроенергії «Укренерго» вже з 1 серпня 2020 року має збільшитися з 155,4 гривні (без ПДВ) за МВт-год до 596,48 гривні за МВт-год (без ПДВ). Також НКРЕКП має намір підвищити тариф на послуги диспетчерського (оперативно-технічного) управління держкомпанії з 10,23 гривні за МВт-год (без ПДВ) до 41,64 гривні за МВт-год (без ПДВ).

У компанії «Укренерго» пояснили, що в структурі тарифу на послуги з передачі електроенергії недостатньо коштів для покриття спецзобов’язань «Укренерго» перед державним підприємством «Гарантований покупець».

На весь 2020 рік для «Гарантованого покупця» у тарифі компанії передбачено лише 8,6 мільярда гривень, тоді як лише поточна заборгованість вже перевищує 16 мільярдів гривень. При цьому ситуація ускладнилася тим, що в цій сумі заборгованості врахована не лише різниця між ціною покупки та продажу «зеленої» електроенергії, але і компенсація витрат «Гарантованого покупця» від продажу електричної енергії постачальникам універсальних послуг для потреб населення. Такі витрати в тарифі «Укренерго» передбачені не були.

«Одним з ключових інструментів для збалансування ситуації, яка зараз склалася на ринку електричної енергії з-за кризи неплатежів між його учасниками, є перегляд тарифу «Укренерго». Втім, такий інструмент повинен бути застосований тільки разом з цілим рядом інших антикризових заходів», – заявили в компанії.

Зокрема, зазначають у «Укренерго», це зміна норм чинного законодавства для реалізації положень урядового Меморандуму з виробниками з відновлюваних джерел енергії, запровадження урядом нового механізму покладання спецзобов’язань (ПСО), а також залучення зовнішнього фінансування для покриття боргів на ринку електричної енергії, які утворилися протягом першого півріччя 2020 року.

«У разі невиконання зазначених заходів, збалансувати фінансову ситуацію на ринку буде можливо лише за встановлення тарифу на передачу електроенергії, який перевищить 600 гривень за МВт–год», – заявили в компанії.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...