Кінець ери нафти та газу: ЄС робить ставку на відновлювальну, зелену енергетику

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей.

Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка - близько 7%, зазначають Патріоти України.

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей. Частка природного газу, а також атомної та гідроенергетики зміниться мало.
Швидше за все процес переходу на ВДЕ буде йти в Європі. Завдяки жорсткій політиці до 2050 року 92% електрики в ЄС будуть вироблятися на основі чистих джерел. У США і Китаї декарбонізація займе більше часу.
За прогнозом BNEF, до 2050 року попит на електроенергію зросте на 62%. Будівництво нових генеруючих потужностей потребує інвестицій в розмірі $ 13,3 трлн. З них на енергію вітру доведеться $ 5,3 трлн, а на енергію сонця - $ 4,2 трлн. Крім того, $ 840 млрд буде витрачено на розгортання систем зберігання енергії.

Автори звіту зазначають, що, незважаючи на бурхливе зростання ВДЕ, перспективи утримати глобальне зростання температур на рівні 2° С залишаються туманними. З одного боку, траєкторія декарбонізації багатьох країн сумісна з цілями Паризької угоди, щонайменше, до 2030 року. Однак потім буде потрібно набагато більше зусиль по скороченню викидів парникових газів, включаючи розвиток атомної і водневої енергетики, а також систем уловлювання вуглекислого газу.

Хіти тижня. "Продажи будут идти с колес": Експерти пояснили, чому долар летить у прірву

четвер, 21 листопад 2019, 3:00

"13 ноября валютчики устроили новый обвал курса доллара: он потерял 12 копеек и рухнул к 24,30-24,32 грн/$. Еще сильнее провалилась стоимость наличной валюты: на 15 копеек на продаже - до 24,45-24,55 грн/$, и на 5 копеек на выкупе (до 24,20-24,35 грн/$...

Недоімперії буде горе: За кілька місяців ціни на нафту можуть впасти до 35 доларів і нижче

четвер, 21 листопад 2019, 0:32

Продовження торгової війни між США та Китаєм обіцяє уповільнення світової економіки, загрозу промислової рецесії і кризу попиту на енергоносії. Ціни на нафту падають другий день поспіль на новинах про те, що торговельні переговори Китаю і США знову зай...