Кінець ери нафти та газу: ЄС робить ставку на відновлювальну, зелену енергетику

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей.

Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка - близько 7%, зазначають Патріоти України.

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей. Частка природного газу, а також атомної та гідроенергетики зміниться мало.
Швидше за все процес переходу на ВДЕ буде йти в Європі. Завдяки жорсткій політиці до 2050 року 92% електрики в ЄС будуть вироблятися на основі чистих джерел. У США і Китаї декарбонізація займе більше часу.
За прогнозом BNEF, до 2050 року попит на електроенергію зросте на 62%. Будівництво нових генеруючих потужностей потребує інвестицій в розмірі $ 13,3 трлн. З них на енергію вітру доведеться $ 5,3 трлн, а на енергію сонця - $ 4,2 трлн. Крім того, $ 840 млрд буде витрачено на розгортання систем зберігання енергії.

Автори звіту зазначають, що, незважаючи на бурхливе зростання ВДЕ, перспективи утримати глобальне зростання температур на рівні 2° С залишаються туманними. З одного боку, траєкторія декарбонізації багатьох країн сумісна з цілями Паризької угоди, щонайменше, до 2030 року. Однак потім буде потрібно набагато більше зусиль по скороченню викидів парникових газів, включаючи розвиток атомної і водневої енергетики, а також систем уловлювання вуглекислого газу.

Вперше МВФ очолить виходець зі Східної Європи: "Наїлася" радянського типу соціалізму, важке дитинство, напружене навчання та непереборний оптимізм. Що відомо про Крісталіну Георгієв

середа, 18 вересень 2019, 6:30

Єдиний кандидат на посаду нового директора-розпорядника МВФ — CEO Світового банку Крісталіна Георгієва, зазначають Патріоти України. Що відомо про впливову болгарку та як новий голова головного кредитору України оцінювала нашу державу. Георгієва народи...

Дрібниця, але приємна: Росія виплачує Україні мільйони євро за брудну нафту в нафтопроводі "Дружба"

середа, 18 вересень 2019, 0:21

3 мільйони і 500 тисяч євро - саме таку суму російська «Транснефть» вже перерахувала «Укртранснафті». Українська держава отримує від Російської Федерації компенсацію. Йдеться про повернення грошей за втрати Києва через припинення роботи своєї ділянки н...