Кінець ери нафти та газу: ЄС робить ставку на відновлювальну, зелену енергетику

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей.

Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка - близько 7%, зазначають Патріоти України.

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей. Частка природного газу, а також атомної та гідроенергетики зміниться мало.
Швидше за все процес переходу на ВДЕ буде йти в Європі. Завдяки жорсткій політиці до 2050 року 92% електрики в ЄС будуть вироблятися на основі чистих джерел. У США і Китаї декарбонізація займе більше часу.
За прогнозом BNEF, до 2050 року попит на електроенергію зросте на 62%. Будівництво нових генеруючих потужностей потребує інвестицій в розмірі $ 13,3 трлн. З них на енергію вітру доведеться $ 5,3 трлн, а на енергію сонця - $ 4,2 трлн. Крім того, $ 840 млрд буде витрачено на розгортання систем зберігання енергії.

Автори звіту зазначають, що, незважаючи на бурхливе зростання ВДЕ, перспективи утримати глобальне зростання температур на рівні 2° С залишаються туманними. З одного боку, траєкторія декарбонізації багатьох країн сумісна з цілями Паризької угоди, щонайменше, до 2030 року. Однак потім буде потрібно набагато більше зусиль по скороченню викидів парникових газів, включаючи розвиток атомної і водневої енергетики, а також систем уловлювання вуглекислого газу.

Заморозки дадуть про себе знати! В Україні назріває дефіцит популярних продуктів

вівторок, 29 квітень 2025, 17:22

Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...

Такі бідні? У Раді планують збільшити виплати нардепам на оренду житла у Києві

вівторок, 29 квітень 2025, 16:30

Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...