Клієнт "ПриватБанку" поскаржився, що не зміг купити квартиру: Банк відмовився приймати накопичення та вважає гроші сумнівними

Клієнт ПриватБанку не зміг зробити оплату для купівлі квартири. Він спробував поповнити рахунок накопиченими грошима, надав банку декларації за 6 років, які перевищують накопичення. Однак у банку йому відповіли, що можуть враховувати дохід лише за три роки, і в операції відмовили, передають Патріоти України.

Про це клієнт написав у профільному форумі "Мінфін". "Питання до представників банку. Як за три роки заробити на квартиру у Києві?" – обурився клієнт. За його словами, він 90% операцій проводить через банк, також має рахунок фізособи-підприємця, який і є її джерелом доходу.

"І мені фінмоніторинг відмовив. Сказали, що не більше ніж за останні три роки рахується дохід. І постає питання: який недолугий вигадав такі правила, та інше питання – як у реаліях України, тим більше під час війни, звичайному смертному ФОП заробити за три роки на квартиру? Персональний менеджер нічим не допомогла, як і консерватор-сервіс, повний непрофесіоналізм, просто витратив купу часу та нервів, культурні слова для опису цієї ситуації важко підібрати", – описує ситуацію клієнт банку.

У відповідь Приватбанк попросив клієнта ще раз зв'язатися з банком для вирішення проблеми. Зазначимо, кожен банк зобов'язаний проводити фінансовий моніторинг і може скасувати операції, відмовитися приймати гроші на рахунок у разі, якщо вважає їхнє походження сумнівним.

Як проходить фінансовий моніторинг

Кожен банк має знати свого клієнта. Під час оформлення рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи і т.д. Потім діє ризик-орієнтований підхід. Обов'язково повинні перевіряти:

  • операції із перевищенням суми 400 тис. грн;
  • операції з громадськими діячами (депутатами всіх рівнів, чиновників);
  • фізосіб-підприємців (ФОПів), які зареєстровані за останні три місяці;
  • тих, хто часто робить перекази за кордоном, обмінює банкноти.

Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переказ. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...