Клієнт ПриватБанку не зміг зробити оплату для купівлі квартири. Він спробував поповнити рахунок накопиченими грошима, надав банку декларації за 6 років, які перевищують накопичення. Однак у банку йому відповіли, що можуть враховувати дохід лише за три роки, і в операції відмовили, передають Патріоти України.
Про це клієнт написав у профільному форумі "Мінфін". "Питання до представників банку. Як за три роки заробити на квартиру у Києві?" – обурився клієнт. За його словами, він 90% операцій проводить через банк, також має рахунок фізособи-підприємця, який і є її джерелом доходу.
"І мені фінмоніторинг відмовив. Сказали, що не більше ніж за останні три роки рахується дохід. І постає питання: який недолугий вигадав такі правила, та інше питання – як у реаліях України, тим більше під час війни, звичайному смертному ФОП заробити за три роки на квартиру? Персональний менеджер нічим не допомогла, як і консерватор-сервіс, повний непрофесіоналізм, просто витратив купу часу та нервів, культурні слова для опису цієї ситуації важко підібрати", – описує ситуацію клієнт банку.
У відповідь Приватбанк попросив клієнта ще раз зв'язатися з банком для вирішення проблеми. Зазначимо, кожен банк зобов'язаний проводити фінансовий моніторинг і може скасувати операції, відмовитися приймати гроші на рахунок у разі, якщо вважає їхнє походження сумнівним.
Як проходить фінансовий моніторинг
Кожен банк має знати свого клієнта. Під час оформлення рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи і т.д. Потім діє ризик-орієнтований підхід. Обов'язково повинні перевіряти:
Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переказ. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.
Банки Індії, яка посідає друге місце у світі серед імпортерів російської нафти, почали блокувати платежі для РФ. Проблеми з транзакціями почалися після 10 січня, коли попередня адміністрація США запровадила санкції проти нафтової галузі Росії, передают...
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...