Коли українцям почнуть платити за купівлю вітчизняних товарів: У Кабміні озвучили терміни

Програму "Український кешбек", яка передбачає повернення коштів за купівлю українських товарів, планують запустити в липні-серпні 2024 року. Ініціатива має на меті підвищити лояльність до вітчизняних брендів та стимулювати розвиток місцевого виробництва.

Про це розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко під час презентації каталогу українських виробників техніки для громад. За її словами, програма стартує у липні-серпні.

Основна ідея полягає в тому, що українці, купуючи українські товари отримуватимуть кешбек на свої картки. Це має збільшити лояльність до українських брендів та стимулювати розвиток місцевого виробництва. "Сподіваюсь, що у липні-серпні має відбутися запуск. Деталі ми потім розкажемо, але суть в тому, що українці, купуючи українські товари, будуть мати кешбек на свою картку. Це буде збільшувати лояльність до українського бренду і стимулювати українське виробництво", – зазначила Свириденко.

У державному бюджеті на 2024 рік передбачено 45 мільярдів гривень на різноманітні програми підтримки вітчизняних товаровиробників. Впровадження таких ініціатив має три основні цілі:

  • розвиток виробництва через стимулювання попиту;
  • залучення інвестицій у реальний сектор економіки;
  • збільшення несировинного експорту.

Програма кешбеку буде схожий до програми "єПідтримка". За словами заступниці міністра економіки України Надії Бігун, кешбек нараховуватимуть за покупку товарів "Зроблено в Україні" в роздрібних точках продажу. Гроші можна буде отримати на спеціальну картку і витратити на інші українські товари.

Також планується запуск електронної версії платформи "Зроблено в Україні", де виробники зможуть реєструвати свою продукцію, а споживачі – знаходити інформацію про вплив своїх покупок на економіку країни. На платформі будуть пропонуватися бонуси для амбасадорів серед виробників і споживачів.

За словами Бігун, в результаті ініціативи ВВП країни має зрости на 1%. Програма не лише стимулюватиме внутрішній ринок, але й допоможе зміцнити національну економіку через збільшення попиту на місцеві товари.

"Ми розуміємо, що за підсумками року...": Голова НБУ спробував пояснити причини подорожчання долара в Україні

неділя, 6 жовтень 2024, 11:25

Національний банк України торік відмовився від фіксації офіційного курсу гривні до долара. За цей час долар подорожчав майже на 13% через низку причин. Про це заявив очільник НБУ Андрій Пишний у Facebook, передають Патріоти Україниє. "Ми розуміємо, що ...

Надбавка до пенсії в Україні від 300 до 600 грн: Ось хто має право

неділя, 6 жовтень 2024, 10:44

Деякі українські пенсіонери можуть отримати доплату до пенсії. Йдеться про тих громадян, які досягли певного віку. Детальніше про це повідомили в пресслужбі Головного управління ПФУ в Полтавській області у Facebook, передають Патріоти України. Пенсіоне...