На Заході є компанії, які, попри санкції, продовжують співпрацювати з Росією. З їхньою допомогою окупанти будують танки для війни проти України. Про це пише видання The Insider, передають Патріоти України.
За словами журналістів, "Уралвагонзавод" виробляє для РФ танки Т-90М "Прорив". На нього встановлюють приціл "Сосна-У", який виробляється "Волгоградським оптико-механічним заводом" (ВОМЗ). ВОМЗ отримує верстати від фірми "Фінвал", яка, своєю чергою, закуповує запчастини в італійської компанії M.T.S.R.L.
Крім того, як повідомляється, ВОМЗ отримує верстати від "Пуморі-северо-запад" із Санкт-Петербурга. Ця компанія купила дробоструминну установку виробництва компанії Norblast SRL з Болоньї. Також вона закуповує фрезерні верстати для обробки металу у міланської фірми Devco SRL .
Видання пише, що компанії з країн Балтії часто надають логістичні та транспортні послуги оборонним підрядникам з Росії. Повідомляється, що Gold Solution OU і Leolart.com возять із Таллінна італійські товари для "Пуморі-північний захід", а Alekon OU надає складські послуги. Крім того, Sumar Tools OU поставляє ливарні моделі та стрижневі ящики власного виробництва для ТОВ "Інвест-Станко". Це підприємство розташоване в Хімках.
Також журналісти пишуть, що оборонні підприємства РФ співпрацюють із німецькою компанією WTO Werkzeug-Einrichtungen GmbH. Ця фірма передає в Росію токарні верстати. Її клієнтами є компанії "Уніматик", "ТД СМС" і "ОТС-Технології". Після того, вони передають верстати "Уралвагонзаводу" і "Заводу № 9", який займається виробництвом стволів для танків "Армата", а також Т-72, Т-90.
Повідомляється, що фірма Oxapa GmbH з міста Єна в листопаді 2022 року поставила заготовки з оптично обробленого скла ТОВ "НВК "Макрооптика". Rudi Gebel Gmbh & Co. Kg із Гельмбрехтса поставляє частини для складання силових напівпровідникових приладів "Протону". Це підприємство постачає оптоелектронікою військові підприємства РФ.
У матеріалі йдеться про те, що компанія з Сеула Mabuchi Korea Corporation продає одному з провідних російських виробників оптико-механічних систем "НПК Макрооптика" верстати для шліфування лінз, полірувальний порошок та інші товари. Компанія Seolin Industry Inc. із Сеула постачає розчинами, фарбами та іншими товарами АТ "Елеконд" з Удмуртії. Це підприємство займається виробництвом і розробкою електролітичних конденсаторів.
Також, як повідомляється, "Елеконд" співпрацює з японськими компаніями Japan Industrial Trading і Kaga Electronics. Щоправда, "Елеконд" перебуває тільки під українськими санкціями, а тому японські компанії, згідно із законами, можуть з ним торгувати.
Видання пише, що фірма Grindex D.O.O. займається виготовленням високоточних шліфувальних верстатів для шліфування циліндричних поверхонь. Вона продає свою продукцію російським "Уніматику", який допомагає виробляти гармати для танків, і ТОВ "Крона". Також із РФ співпрацювала компанія з Белграда Virtus Zemun. Ще в січні цього року вона поставила чотирьохвалкову гідравлічну листозгинальну машину "Пуморі-північний захід".
За словами журналістів, Baltic Machinery з Риги займалася поставками "Уніматику" кілець ущільнювачів, муфт та інших товарів. Щоправда, зараз компанія ліквідована.
У матеріалі йдеться, що литовська UAB Elfanta передає "Уніматику" шайби і заглушки для токарних верстатів.
Видання пише, що одним із головних постачальників підприємства "Уніматик" є австрійська фірма EMCO GmbH з Халлайна. Компанія постачає російського підрядника токарними шкіфами і кронштейнами, затискними кільцями, зубчастими ременями і власне верстатами.
Повідомляється, що російські "НПК "Макрооптика"" і ТОВ "ТПК "РЗМ"" отримують від американської компанії Universal Photonics з Нью-Йорка оксид алюмінію і полірувальні порошки. "НПК "Макрооптика"" і ТОВ "ТПК "РЗМ "ʼ допомагають випускати приціли для танків.
Як ідеться в матеріалі, компанія Meconet OY займалася продажем мідної стрічки і частинами напівпровідникових приладів для АТ "ТД Протон-Електротекс". Це підприємство працює з "Ростех", "Алмаз-Антей" і "Тактичне ракетне озброєння".
Компанії Apple принаймні тимчасово вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії після того, як президент США Дональд Трамп частково скасував мита на товари, вироблені в Китаї. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Як зазначається, за...
Фінляндія повністю заборонила громадянам РФ купувати нерухомість, посилаючись на загрози національній безпеці. Уряд готує додаткові закони для перегляду раніше придбаних об’єктів і розширення обмежень на інші країни. Про це повідомило Міністерство обор...