В Україні помітно змінили систему компенсацій за зруйноване та пошкоджене через війну житло за програмою єВідновлення. Тепер її дію розширили на прифронтові території та райони активних бойових дій, передають Патріоти України.
Раніше у таких зонах не дозволялося подавати заявки щодо оцінки руйнувань. Зміни передбачені ухвалою Кабінету міністрів № 806.
Так, українці, чиї пошкоджені чи зруйновані будинки розташовані на прифронтових територіях та територіях активних бойових дій, теж зможуть отримувати компенсації. З урахуванням ситуації безпеки комісії на місцях зможуть проводити обстеження знищених та пошкоджених об'єктів.
При цьому залишається важлива умова – на такій території мають функціонувати державні електронні інформаційні ресурси. Як пояснила OBOZ.UA голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк, запуск програми єВідновлення для житла на територіях активних бойових дій, що тривалий час відкладався через складність організації роботи комісій, що підтверджують пошкодження чи знищення житла.
"Щодня окупанти перетворюють безліч населених пунктів на порожнечу – на територіях бойових дій масштаб руйнувань за попередніми оцінками, навіть без детального аналізу, можна оцінити як тотальне знищення всього. Тепер комісії зможуть працювати на місцях, а процес фіксації пошкоджень дозволить програмі компенсацій допомогти людям на цих територіях... Довгий час ми чекали саме на рішення уряду, яке дало б старт нинішньому розширенню програми", – розповіла Шуляк.
Оцінкою ушкоджень у рамках єВідновлення мають займатися спеціальні комісії, які створені при органах місцевого самоврядування. Їхні члени приходять і на місцях оглядають житло.
На сьогоднішній день в Україні працює близько 700 таких комісій. Але у разі житла, розташованого поблизу зони бойових дій, можливості обстежити його були обмежені. "Тепер , за умови, якщо це буде безпечно, комісії зможуть це робити для територій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси", – додала Шуляк.
Вона також закликала уряд ще раз розширити її Відновлення. Зокрема, для того, щоб компенсації могли отримати мешканці тимчасово окупованих територій (ВІТ).
"Мелітополі, де обстеження знищеного житла проводилося за допомогою супутникових знімків, аеро-фотозйомки та дистанційного зондування Землі. У травні цього року цей проект визнано успішним і перші 2 млн гривень пішли як компенсація заявникам з Мелітополя. Стало зрозуміло, що програму можна і потрібно розширювати на інші міста – рішення було за урядом і вчора 10 липня він видав відповідну постанову", – повідомила Шуляк.
Як отримати компенсацію за зруйноване житло
Алгоритм для отримання компенсації єВідновлення:
Вас може зацікавити:Стадіон у Парижі збожеволів після стрибка Магучіх. З'явилося відео, що відбувалося на трибунах
У разі знищеного житла алгоритм дещо інший. Необхідно подати звернення щодо фінансування придбання житла, щоб забронювати відповідні кошти.
Для цього потрібно оновити програму Дія до останньої версії, після чого в розділі є Відновлення відкрити вкладку "Сертифікати на житло" та натиснути "Забронювати кошти". Протягом 5 робочих днів заявнику надійде підтвердження Дії про те, що кошти заброньовані. Після цього на придбання нової нерухомості у громадян є 30 днів.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...