Масове впровадження технологій штучного інтелекту (ШІ) може залишити юристів в усьому світі доходів. Наразі ситуація розвивається таким чином, що адвокати можуть залишитися без системи погодинної оплати праці, яка приносила їм левову частину прибутку, передають Патріоти України.
Як повідомляє Law Gazette, в цьому впевнений засновник lawtech-компанії Clio Джек Ньютон. Він вбачає структурна несумісність, що утворилася між продуктивністю, яку забезпечує штучний інтелект, та традиційною системою оплати за кількість відпрацьованих годин.
"Ви не можете мати переваги та економію часу, які забезпечує штучний інтелект, разом із моделлю оплачуваних годин. Вона стає дедалі більш застарілою та десятиліттями стимулює неефективність. Юридичний фах – чи не єдиний, де існує пряма винагорода неефективності. Те, що раніше займало у вас 5 годин, тепер займе 5 хвилин, і вам потрібно виправдати ці 4 години та 55 хвилин, тому що це більше не відображає цінність, яку юристи надають клієнтам", – наголосив Ньютон.
Він навів результати дослідження клієнтських очікувань, яке провели в його компанії. Згідно з цими даними, більшість людей віддають перевагу прозорим та фіксованим цінам, а не погодинним ставкам. Ба більше, найуспішніші юридичні фірми вже переходять до моделі передбачуваного ціноутворення.
"Регулятори роками говорять про мільйони людей, які не мають доступу до юридичної допомоги. І саме ШІ – це шанс для інноваційних фірм охопити цей сегмент", – вважає засновник Clio.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...