В Україні найбільшу середню зарплату пропонують програмістам, які знають мову програмування Google (Golang). В середньому вони можуть отримувати 90 тис. грн. Високі зарплати (75 тис. грн) отримують інженери БПЛА, військові та пілоти дронів, передають Патріоти України.
Про це йдеться в даних великого порталу нерухомості. Так, найбільша зарплата в вакансіях для програмістів зі знанням Golang становить близько 200 тис. грн. При тому середня зарплата складає 90 тис. грн. Вакансії пілотів та інженерів дронів (БПЛА) розміщують як приватні компанії (військові стартапи, компанії, що проєктують дрони), так і військові бригади.
Де платять найбільше:
Також відносно великі зарплати у керуючих нерухомістю. Вони мають доглядати за маєтками, які залишили українці, що виїхали за кордон.
Які зарплати отримуватимемо
В Україні середня зарплата в 2024-му становитиме 21 809 грн. При цьому мінімальна зарплата становитиме 8 тис. грн. У січні наступного року її збільшать із 6,7 тис. до 7,1 тис. грн, а у квітні – до 8 тис. Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту бюджету на 2024-й, підготовленому до другого читання, розмір прогнозної середньої зарплати зменшили. У першому варіанті документа передбачалося, що в середньому українці зароблятимуть 21 852 грн.
Реальна зарплата збільшиться на 8,5% (це з урахуванням інфляції), хоча у попередньому прогнозі передбачали зростання на 6%. При цьому прогноз рівня безробіття скориговано до 18,7 %.
Фонд оплати праці найманих працівників та грошового забезпечення військовослужбовців також зростатиме у 2024 році порівняно з 2023 роком – до 2 346,3 млрд грн (на 288,5 млрд грн вище, ніж було враховано на перше читання, головним чином за рахунок уточнення припущень щодо грошового забезпечення військовослужбовців).
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...
На думку аналітиків Інституту війни (ISW) влада Росії проводить інформаційну операцію, аби створити хибне враження, що російська економіка працює добре, хоча численні показники, зокрема й витрати на війну проти України, свідчать про протилежне, передаю...