Кому знайти роботу в Україні найлегше: Названо працівників, які в пріоритеті в українських роботодавців

Роботодавці в Україні дедалі частіше пом’якшують вимоги до кандидатів, пропонуючи гнучкий графік і соціальні бонуси. Ветерани, пенсіонери та люди з інвалідністю отримують більше шансів на працевлаштування. Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк у коментарі ЗМІ. На сучасному ринку праці вимоги до кандидатів поступово змінюються. Зростаюча конкуренція серед роботодавців, а також соціальні ініціативи, спрямовані на інтеграцію вразливих категорій громадян, сприяють пом’якшенню умов найму, передають Патріоти України.

"Роботодавці активно пропонують гнучкий графік, можливість дистанційної роботи, а також соціальні бонуси: оплату харчування, трансфер до місця роботи, а іноді навіть житло чи медичне страхування", – зазначає Юлія Жовтяк.

Серед позитивних прикладів – найм пенсіонерів. Цього року понад 15 тисяч людей старших за 60 років знайшли роботу через Службу зайнятості, зокрема на посадах водіїв, трактористів, слюсарів, сантехніків, охоронців і касирів.

Особливу увагу приділяють ветеранам війни, які часто постають перед труднощами адаптації до цивільного життя. "З початку року послугами Служби зайнятості скористалися понад 14 тисяч учасників бойових дій. Для багатьох це був шанс знайти роботу або започаткувати власний бізнес за допомогою грантів", – розповіла Юлія Жовтяк.

Для осіб з інвалідністю створюють спеціальні програми адаптації робочих місць. Вони передбачають компенсацію витрат на:

  • закупівлю адаптованої техніки;
  • облаштування пандусів і тактильних матеріалів;
  • закупівлю меблів, зручних для використання.

Державна служба зайнятості, за словами її директорки Юлії Жовтяк, працює за принципом рівних прав для всіх. Жодної дискримінації за віком, статтю, етнічним походженням чи іншими ознаками. Проте є категорії людей, яким знайти роботу складніше:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО);
  • ветерани та ветеранки;
  • молодь без досвіду роботи;
  • особи з інвалідністю;
  • люди старшого віку.

Щоб підтримати ці групи, Служба зайнятості пропонує декілька варіантів. А саме:

  • гранти на власну справу – фінансова підтримка для започаткування бізнесу;
  • навчальні програми – підвищення кваліфікації або здобуття нових професій;
  • компенсація роботодавцям частини зарплати – стимул для найму соціально вразливих громадян;
  • облаштування робочих місць для людей з інвалідністю – відшкодування витрат на техніку, меблі, пандуси та інші адаптації.

ФОПи мають обов'язково сплатити 5280 грн: Стало відомо, за що і коли

четвер, 3 квітень 2025, 18:58

В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...

Злетять ціни на iPhone та постраждають малі виробники: Як мита Трампа вдарять по Україні

четвер, 3 квітень 2025, 17:30

Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...