"Конкурент" Boeing та Airbus: Китай викинув Росію з проєкту спільного літака

Китай виключив країну-терориста Росію із проєкту лайнера CR929, який розробляли з 2017 року. Так, країни планували створити конкурента корпораціям Boeing та Airbus, передають Патріоти України.

На авіасалоні в Ле-Буржі новий літак місткістю 280 пасажирів, створення якого оцінювали в $50 млрд, було представлено як власну китайську розробку, в якій не брали участі ні Росія, ні Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК). Про це повідомляє The Air Current.

Абревіатура лайнера CR мала символізувати країни-учасниці проєкту (C – China, Китай; R – Russia, Росія), але китайський партнер СOMAC вирішив відмовитися від послуг ОАК, яка спочатку мала створити планер і хотіла взяти участь у створенні двигунів. Джерело в галузі підтвердило виданню, що РФ виключена з проєкту, тож Пекін вирішив продовжувати його самотужки.

Проблеми з російською участю у створенні літака, який у 2023-му здійснив перший політ, почалися з перших років. СOMAC відмовився припускати Росію до отримання доходів від продажу літака на внутрішньому китайському ринку.

Водночас ОАК пропонувалася підвищена частка у продажах у світі (70%). Але саме в Китаї очікувався попит на літак у кількості 3 тисяч машин, тоді як його світові перспективи були незрозумілими.

У 2022 році, після початку повномасштабної війни в Україні та введення західних санкцій проти російської авіагалузі, Китай вирішив відмовитися від усіх російських напрацювань у CR929 та замінити їх західними.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...