Крок до звільнення від вугільної залежності: Україна ініціює переговори з Німеччиною про авансування "зеленого" водню

В.о. глави Міненерго України Юрій Вітренко в рамках обговорюваної з німецькою стороною співпраці в водневій економіці запропонує розглянути можливість авансування транспортування або експорту "зеленого" водню з України в Німеччину, повідомляють Патріоти України.

"Ми хотіли б розглянути питання про можливість структурування відповідних контрактів, що передбачають авансові платежі з боку Німеччини за "зелений "водень", - цитує прес-служба Міненерго слова Вітренка під час відеоконференції з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, яка пройшла днями.

За словами в.о. міністра, за допомогою авансу Україна зможе фінансувати розвиток "зеленої" і водної енергетики, яка заміщає вугільну генерацію. "Потрібно переходити від вкладення коштів у вугільну генерацію до інвестування в поновлювані джерела, системи накопичення енергії, новітні технології - це дозволить Україні позбутися вугільної залежності", - зазначив Вітренко.
За словами експертів, транспортування водню може також стати альтернативою транзиту газу, обсяги якого можуть ще впасти після завершення контракту з "Газпромом" в 2025 році. Учасники зустрічі на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем також обговорили співпрацю з німецьким товариством над проектом трансформації вугільних регіонів, який буде впроваджуватися за підтримки уряду Німеччини.
"Важливо, що сьогодні під час зустрічі з німецькими партнерами глава уряду вперше проголосив конкретні дати відмови України від використання вугілля, ми розглядаємо кілька сценаріїв поступової відмови", - прокоментував зустріч заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.
За його словами, перший сценарій передбачає виконати поступову відмову до 2040 року. Вона можлива за умови отримання Україною міжнародної фінансової підтримки процесу фізичного закриття шахт, інтеграції українських та європейських енергетичних ринків і реалізації інвестиційних проектів по заміщенню теплової вугільної генерації кліматично-нейтральними потужностями.

"Інший сценарій - песимістичний - це відмова від використання вугілля до 2070 року. Ми повинні посилити міжнародне співробітництво та зробити технологічний стрибок, щоб досягти мети до 2040 року і стати кліматично нейтральною країною до 2050 року", - доповнив він.

Змушені виживати! Лише 150 доларів, а кожен третій і того менше: Ось скільки отримують українські пенсіонери

субота, 17 травень 2025, 18:58

У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...

На мир не сподіваються? Чому українці масово скуповують нерухомість в одній із країн ЄС

субота, 17 травень 2025, 18:44

Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...