Нідерланди таємно продовжили переговори з Росією щодо газу, незважаючи на те, що відносини між двома країнами були заморожені через катастрофу MH17 на Донбасі, передають Патріоти України.
"Після декількох років глухого кута бізнес-співтовариство відновило контакти між Нідерландами і Росією в 2017 році через свою спільну робочу групу з енергетики", – заявляють джерела. Про це повідомляє DutchNews.
Робоча група, до якої входять міністри з обох країн, була створена на початку 1990-х років. Вона збирається кожні 18-24 місяці для обговорення поточних економічних питань.
При цьому парламент Нідерландів не афішував відновлення зв'язків. Зокрема, міністр закордонних справ Стеф Блок, відповідаючи на питання про двосторонні контакти з Росією, не згадав про ці групи, хоча їх зустрічі проходили в Москві.
Журналісти відзначають, що не випадково в проєкті "Північний потік-2" беруть участь і компанії, які відновили ці зв'язки, в тому числі російський "Газпром" і англо-голландська транснаціональна "Шелл".
Що відомо про російський газопровід
"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виключні економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Україна, Польща, країни Балтії та США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...