Купівля квартири в Європі: Скільки доведеться відкладати, щоб придбати житло у країнах ЄС

Мешканцю Польщі, щоб купити собі квартиру площею 50 квадратних метрів, доведеться відкладати майже всю свою зарплату упродовж 7 років. І то за умови, що його заробіток - не нижчий за середній по країні. Це - не найкращий показник у ЄС, проте й не найгірший. Квартира в Європі - дороге задоволення, а її покупка потребує тривалого самозречення від багатьох життєвих благ Про те, скільки років доведеться заощаджувати середньостатистичним жителям країн ЄС, щоби придбати власне житло, розповів finance.ua, передають Патріоти України.

Ще до початку війни багато українських заробітчан прицінювалися до житла в країнах Євросоюзу. А з початком повномасштабного вторгнення про купівлю власної квартири в якійсь із європейських країн почали замислюватись дедалі більше українців. Однак житло в Європі коштує недешево. Але при цьому експерти радять оцінювати доступність житла не за абсолютною вартістю квартир, а за купівельною спроможністю середньої зарплати в країні. Чим менше часу доведеться накопичувати на житло, тим воно доступніше.

Отже, якщо брати в розрахунок середню зарплату в Польщі, яка мало не дотягує до 6300 злотих (1340 євро), то поляку доведеться відкладати 80% свого заробітку протягом 7 років. При цьому йому вдасться придбати на зекономлені гроші не царські хороми, а звичайну квартиру площею 50 квадратних метрів. Медіанна вартість такого житла у Польщі становить понад 107 тисяч євро.

Однак у ЄС є чимало країн, в яких заради купівлі власного житла доведеться працювати ще довше, ніж у Польщі. Наприклад, у Чехії доведеться відкладати на покупку аналогічної квартири 120 місяців (10 років), а у Словаччині збирання грошей на квартиру займе 140 місяців – понад 11 з половиною років.

Однак є чимало європейських країн, в яких можна накопичити на житло за коротший термін. Найшвидше можна накопичити на свій кут у Данії. Середньостатистичному датчанину знадобиться відкласти лише 40 своїх зарплат, щоби мати власні квадратні метри. Трохи більше, 50 місяців, доведеться збирати ірландцю. Ще більше доведеться бути аскетами мешканцям Іспанії (65 місяців), Італії (85), Німеччини (90) та Франції (95). Щодо українців, то сьогодні важко вивести середній показник, оскільки національна валюта девальвує дуже швидко. А тому збирати на житло доведеться дедалі довше і довше.

Цибулю продаватимуть по 100 грн! Українців попередили про рекордне подорожчання овочу

субота, 25 березень 2023, 9:29

В Україні виник дефіцит цибулі, тому її вартість зросла майже вдвічі. Це пов'язано з окупацією південних територій країни. Стало відомо, що нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа, передають Патріоти України. Незабаром цибуля подорожчає до 100 гри...

Тарифи на воду підвищать на 5-40%: Чому вартість комунальної послуги у містах буде різною

субота, 25 березень 2023, 9:02

В Україні незабаром планують підвищити тарифи на воду. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анонсувала двоетапне подорожчання. Зміна сум у платіжках очікується у квітні та липні, передають Па...