Купівля квартири в Європі: Скільки доведеться відкладати, щоб придбати житло у країнах ЄС

Мешканцю Польщі, щоб купити собі квартиру площею 50 квадратних метрів, доведеться відкладати майже всю свою зарплату упродовж 7 років. І то за умови, що його заробіток - не нижчий за середній по країні. Це - не найкращий показник у ЄС, проте й не найгірший. Квартира в Європі - дороге задоволення, а її покупка потребує тривалого самозречення від багатьох життєвих благ Про те, скільки років доведеться заощаджувати середньостатистичним жителям країн ЄС, щоби придбати власне житло, розповів finance.ua, передають Патріоти України.

Ще до початку війни багато українських заробітчан прицінювалися до житла в країнах Євросоюзу. А з початком повномасштабного вторгнення про купівлю власної квартири в якійсь із європейських країн почали замислюватись дедалі більше українців. Однак житло в Європі коштує недешево. Але при цьому експерти радять оцінювати доступність житла не за абсолютною вартістю квартир, а за купівельною спроможністю середньої зарплати в країні. Чим менше часу доведеться накопичувати на житло, тим воно доступніше.

Отже, якщо брати в розрахунок середню зарплату в Польщі, яка мало не дотягує до 6300 злотих (1340 євро), то поляку доведеться відкладати 80% свого заробітку протягом 7 років. При цьому йому вдасться придбати на зекономлені гроші не царські хороми, а звичайну квартиру площею 50 квадратних метрів. Медіанна вартість такого житла у Польщі становить понад 107 тисяч євро.

Однак у ЄС є чимало країн, в яких заради купівлі власного житла доведеться працювати ще довше, ніж у Польщі. Наприклад, у Чехії доведеться відкладати на покупку аналогічної квартири 120 місяців (10 років), а у Словаччині збирання грошей на квартиру займе 140 місяців – понад 11 з половиною років.

Однак є чимало європейських країн, в яких можна накопичити на житло за коротший термін. Найшвидше можна накопичити на свій кут у Данії. Середньостатистичному датчанину знадобиться відкласти лише 40 своїх зарплат, щоби мати власні квадратні метри. Трохи більше, 50 місяців, доведеться збирати ірландцю. Ще більше доведеться бути аскетами мешканцям Іспанії (65 місяців), Італії (85), Німеччини (90) та Франції (95). Щодо українців, то сьогодні важко вивести середній показник, оскільки національна валюта девальвує дуже швидко. А тому збирати на житло доведеться дедалі довше і довше.

Супермаркети переписали ціни на важливий продукт - вартість значно зросла

вівторок, 3 жовтень 2023, 9:57

В Україні значно зросли ціни на свинину та сало в супермаркетах. Вартість деяких видів м’яса перевищила 260 грн. У свою чергу сало майже досягло позначки в 260 грн/кілограм. Про це свідчать дані моніторингу цін від порталу "Мінфін", передають Патріоти ...

У Росії нова хвиля валютної паніки: Попри заходи Центробанку, валютний курс знову перевалив 100 рублів за долар

вівторок, 3 жовтень 2023, 9:02

Після 7:00 значення повернулося нижче від позначки 100 рублів за долар, станом на 7:22 котирування становить 99,90 рублів за одиницю американської валюти. Останнє падіння рубля до тризначного значення в серпні призвело до того, що Банк Росії екстрено п...