Уже кінець вересня може призвести до невеликого падіння курсу долара на роздрібному ринку приблизно до 41 гривні, передають Патріоти України.
Такий прогноз «ФАКТАМ» дав начальник департаменту казначейства банку «Глобус» Тарас Лєсовий. За його словами, це може статися через зростання пропозиції над попитом, що пояснюється виходом на валютний ринок експортерів з великим обсягом експортної виручки.
Остання обставина може призвести до можливості домінування на ринку пропозиції, наслідком чого може бути зниження курсових показників до 41 грн/$. Однак, вочевидь, такі зміни будуть ситуативними та неміцними. Власне, увесь тиждень з 23 по 29 вересня триватимуть коливання в бік падіння або зростання, але навряд чи цей період триватиме більше одного дня.
При цьому Національний банк України може заощадити на валютних інтервенціях, витративши за тиждень на стабілізацію курсу 130−150 млн дол. замість 150−180 млн дол. При цьому незважаючи на інфляційний тиск, загальні курсові показники залишатимуться у звичних межах.
- Ми припускаємо, що станом на 1 жовтня офіційний курс долара може скласти до 41,3 грн, що лише на 0,6% вище за офіційний курс на 1 вересня. Тобто, враховуючи курсову динаміку з початку року, вересень може виявитися одним із найбільш «м'яких» місяців, а валютний ринок перебуватиме в межах балансу між попитом і пропозицією. А вплив інфляції на валютний ринок залишатиметься «м'яким» і не становитиме загрози, — наголосив Тарас Лєсовий.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...