В останній тиждень 2024-го року не варто очікувати надзвичайних подій на валютному ринку, бо для цього відсутні підстави. Зокрема, стрімкого підвищення курсу долара. Про це в повідомив банкір Тарас Лєсовий в коментарі "РБК.Україна", передають Патріоти України.
Ситуація буде прогнозованою, наголошує експерт. Крім того, всі коливання, як це спостерігається протягом року, будуть різноспрямованими. Втім, незначними.
"Цілком можливо, що до кінця року офіційний курс не дотягне до позначки в 42 грн за долар, а наступного тижня основні коливання на міжбанку відбуватимуть у досить вузькому коридорі - 41,6-41,9 грн за долар", - наголосив Тарас Лєсовий.
Щодо ситуації на готівковому ринку, то курсоутворення може цілком залежати від подій на міжбанку з додаванням комісії фінустанов, наголосив банкір. Лєсовий вважає, що сезон активних знижок та свят стимулює продавців. Саме тому цілком можливо, що попит і пропозиція на готівковому ринку перебуватимуть в одній кількісній площині.
Банкір прогнозує, що основні характеристики валютного ринку наступного тижня будуть такими:
"Події останніх днів 2024 року глобально мало чим відрізнятимуться від ситуації на ринку впродовж року. Нацбанк був і залишатиметься основним гравцем на ринку, а його досить ефективна стратегія дає змогу уникнути зайвої знервованості, пов’язану з долею гривні. Наразі відсутні чинники, які б змогли порушити наявну систему валютного ринку", - констатував Лєсовий.
Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...