Як зазначив аналітик, минулого тижня курс долара продовжив своє зростання по відношенню до гривні у всіх сегментах валютного ринку, додавши в середньому на 1%. Зокрема, на міжбанку курс виріс до 28,18.
"Після подолання позначки у 28,00 гривень за долар у багатьох почали рости девальваційні очікування. Внаслідок цього багато учасників притримують валюту, чекаючи подальшого зростання курсу долара. При таких настроях на ринку формується локальний дефіцит валюти, що і штовхає курс далі вгору", - підкреслив він.
При цьому, незважаючи на зростання резервів і збереження кредитних рейтингів України, учасники ринку не особливо вірять в поліпшення поточної ситуації. Негативу додає зростання захворюваності коронавірусом і політична турбулентність, яка не покращує переговорну позицію з МВФ та ЄС щодо нових траншів, додав Пархоменко.
"За рахунок цього гривня продовжить своє зниження і на готівковому ринку гривня до кінця наступного тижня прийде до позначки 28,45 гривень за долар. Міжбанк протягом тижня вийде на рівні 28,50 гривень за долар", - прогнозує аналітик Альпарі.
Нагадаємо, Національний банк України відновив продаж валюти для підтримки курсу гривні вперше з кінця липня. НБУ протягом тижня 14-18 вересня 2020 року продав на міжбанківському валютному ринку 71,00 млн доларів. При цьому центробанк не проводив інтервенції з купівлі валюти.
Зазначимо, Національний банк України (НБУ) на 21 вересня 2020 року встановив офіційний курс на рівні 28,17 гривень за долар. Таким чином, офіційний курс піднявся до максимуму з кінця березня 2020 року. Вище курс в цьому році був лише 30 березня (28,18 гривень за долар), коли долар різко зріс в умовах гострої фази коронакризи.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...