В Україні при сумі заборгованості ЖКГ, яка перевищує 120 тисяч гривень, виконавча служба має право заарештувати нерухомість, передають Патріоти України.
Це може стати приводом для виселення з квартири, пише НВ. При цьому при неоплачених комунальних послугах, ціни на які незабаром значно зростуть, постачальник має право нараховувати штраф або провести відключення.
Постачальники газу та електроенергії мають право відключати абонентів за несплату і подавати на боржників до суду для стягнення боргів.
У разі водопостачання та централізованого опалення відсутній механізм відключення споживача від послуги. У цьому випадку постачальник послуг може подати до суду на боржника, щоб стягнути борги з офіційних джерел доходу.
При несвоєчасній оплаті послуги споживачеві нараховується пеня, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення.
Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець червня 2021 року зменшилася на 3,6% порівняно з травнем – до 66,4 млрд грн., повідомляє Державна служба статистики України.
Згідно повідомлення, станом на кінець червня:
У червні населення країни сплатило за житлово-комунальні послуги 12,8 млрд грн (123,1% нарахованих за цей період сум).
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....