Київ домігся свого, Москво - можна істерики: "Нафтогаз" братиме участь у сертифікації "Північного потоку-2"

«Нафтогаз» включили до списку тих структур, котрі вирішуватимуть питання із сертифікацією оператора газопроводу «Північний потік-2». Про ухвалене рішення повідомив голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко, зазначають Патріоти України.

Включити український «Нафтогаз» до числа експертів ухвалив німецький регулятор BNetzA. Саме він вирішуватиме, чи може вводитися в експлуатацію газопровід.

«Нафтогаз» свою позицію озвучив давно і готовий ще раз викласти — цього разу для німецької компанії. У НАК вважають, що для введення в експлуатацію газопроводу його оператор має бути повністю незалежним та відокремленим від російського «Газпрому», а треті сторони повинні мати доступ до газопроводу по всій його довжині.

«Ми готові представити свою позицію найближчим часом. Ми вважаємо, що „Північний потік-2“ не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському законодавству», — наполягає голова НАКу.

Нагадаємо, раніше було підраховано, що від запуску «Північного потоку — 2» Україна залишиться без 2 млрд доларів, втративши статус газового транзитера. Крім того, зростуть ціни на газ, оскільки українською трубою транспортуватиметься менше палива.

Втішна новина з Гданська: Україна отримала від Евросоюзу перший транш з €90 млрд євро дворічної допомоги

четвер, 25 червень 2026, 13:26

Крім того, найближчими днями Україна отримає також перші 6 млрд євро на виробництво дронів, пообіцяла Урсула фон дер Ляєн. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги на суму 3,2 млр...

Удар для Кремля: Експорт російської нафти досяг максимуму, але доходи падають

четвер, 25 червень 2026, 11:58

Експорт російської нафти досяг максимальних значень з початку 2026 року, однак фінансові надходження від продажу сировини продовжують знижуватися через падіння світових цін, передають Патріоти України. За даними аналітичних оцінок, за тиждень з 15 по 2...