У Китаї взяли під контроль експорт широкого переліку обладнання для виробництва цивільних дронів та засобів, пов’язаних із їхнім використанням, передають Патріоти України.
З 1 вересня обмеження стосуватимуться продажу іншим державам деяких видів двигунів для безпілотних літальних апаратів, лазерів, комунікаційного обладнання та систем боротьби з дронами, експлуатаційні параметри яких перевищують визначені китайською стороною контрольні показники.
Про це повідомили 31 липня у міністерстві торгівлі КНР. Там заявили, що обмеження матимуть тимчасовий характер, на час дії рішення для кожного продажу товарів із груп, щодо яких запроваджено контроль, китайські виробники мають отримувати дозволи у мінторгівлі.
У міністерстві рішення про встановлення контролю над експортом товарів для виробництва цивільних дронів та засобів, пов'язаних з їхнім використанням обґрунтували потребами "захисту національної безпеки та інтересів Китаю", не розтлумачивши, які загрози КНР несе такий експорт, але згадавши про війну Росії проти України.
У китайському відомстві вказали на зростання ризику застосування цивільних дронів у воєнних цілях, а також зазначили, що з початку війни Росії в Україні деякі компанії добровільно обмежили діяльність у зонах конфлікту.
"З початку кризи в Україні деякі китайські цивільні компанії дронів добровільно призупинили свою діяльність у зонах конфлікту", – йдеться в заяві китайського міністерства.
Тимчасовий контроль, зазначили у міністерстві, запроваджується тимчасово, він не має розтягнутися довше, ніж на два роки.
Згідно з офіційною заявою на сайті міністерства торгівлі Китаю, обмеження набудуть чинності з 1 вересня і стосуватимуться деяких видів двигунів для безпілотних літальних апаратів, лазерів, комунікаційного обладнання, а також систем боротьби з дронами, експлуатаційні параметри яких перевищують визначені китайською стороною контрольні показники.
Так, поміж іншого, під урядовий контроль потрапило обладнання для виробництва апаратів, максимальна злітна маса яких перевищує 7 кг, лазери цілевказання, які можуть стабільно працювати за температури понад 55°C, модулі передачі відео на відстань більш як 50 км, а також обладнання для засобів боротьби з безпілотниками з радіусом постановки радіоелектронних перешкод понад 5 км.
Для кожної операції з продажу зазначених товарів китайські експортери муситимуть отримувати дозволи мінторгівлі КНР.
Як зазначили в "Укрінформі", галузь виробництва безпілотників у Китаї дуже добре розвинена, а китайське обладнання для виробництва дронів експортується до багатьох держав світу. Навіть у США понад половина усіх вироблених безпілотників містять компоненти китайської компанії DJI, одного зі світових лідерів галузі.
"Такі дрони мають високі експлуатаційні характеристики та широко використовуються, зокрема, службами громадської безпеки низки країн світу", – зазначає видання.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....