"Люди почнуть реагувати, ви втратите довіру до політики": У МВФ розповіли, що не так із підвищенням одного з податків

Введення 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить природі податку на надприбуток, вважає заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард, передають Патріоти України.

«Податки на непередбачувані доходи застосовуються тільки на один рік: ви платите політичну ціну за підвищення податків, ви отримуєте великий опір… Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більше ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики», — сказав заступник глави місії в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна у Вашингтоні, зазначивши водночас, що запровадження податку на прибуток банків підриває довіру до політики і не є ефективним рішенням.

За його словами, банки після повторного введення 50% податку на прибуток можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення. Для них дуже раціонально підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову», — додав Лессард.

Він підкреслив, що йдеться про стабільно високу потребу України у внутрішніх доходах протягом багатьох років. З урахуванням подолання політичних труднощів, пов’язаних із підтримкою Верховною Радою ініціатив щодо підвищення податків, «кращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе вам дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах», — зазначив Лессард.

"Чому не варто тішитися від девальвації долара": Експерт пояснив нюанси

неділя, 27 квітень 2025, 23:40

"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...

Удар по кишені! Українців попередили про зростання цін на важливий продукт

неділя, 27 квітень 2025, 23:25

В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...