Львівські ріелтори розповіли про ситуацію на ринку нерухомості міста і до чого тут армія РФ Узв’язку з анонсованим 16 лютого можливим нападом РФ на Україну США, Канада та Австралія перенесли свої посольства до Львова і рекомендували своїм громадянам залишити території України. Багато українців, переживаючи через вторгнення, також вирішили убезпечити себе і на якийсь час (а деякі й назавжди) перебратися на захід країни. Як все це позначилося на вартості житла у Львові, розбирався " Телеграф", передають Патріоти України.
Як повідомили в Асоціації ріелторів України, як і по всій країні у Львові минулого року ціни на квартири зростали, що особливо помітно було влітку. Так, якщо у серпні середня ціна 1 "квадрата" у місті становила 1074 долари, у серпні вона зросла до 1080, а до жовтня – до 1107 доларів.
Взимку, як і загалом по Україні, ціни на житло у "західній" столиці країни "заморозилися", і, судячи з даних порталу нерухомості dom.ria.com, знову почали зростати. Станом на 13 лютого середня ціна 1 "квадрату" у місті становить 35 528 гривень або 1123 долари.
За даними сайту, найдорожче житло у Львові коштує у Галицькому районі міста – від 45 253 гривень за "квадрат" при купівлі 1-кімнатної квартири, 42 329 гривень при купівлі 2-кімнатної квартири та 38 594 гривні при купівлі 3-кімнатного житла. Висока ціна пояснюється місцем розташування – у самому центрі міста.
Як повідомили "Телеграфу" у львівському агентстві нерухомості " Рентком ", приблизно з кінця грудня їм все частіше стали дзвонити люди, які цікавилися нерухомістю у Львові, а приблизно 3 тижні тому почалося різке зростання кількості клієнтів.
Також у "Рентком" наголосили, що поки особливого зростання цін на купівлю та оренду житла у Львові немає, але якщо ажіотаж триватиме ще кілька тижнів, ціни у місті вже почнуть зростати вгору.
У компанії з нерухомості " Happy Home " заявили, що до них також все частіше стали звертатися клієнти з приводу короткострокової оренди житла в місті на термін від 2 тижнів до 3 місяців. Більше того, звертаються навіть заводи, які бажають на 1-2 місяці вивезти техніку та обладнання.
"Зростання попиту ми спостерігаємо приблизно з кінця січня, а взагалі все більше жителів східних регіонів почали переїжджати в місто ось уже більше року. Поки що в основному попит виріс головним чином на оренду терміном до 3 місяців, як зізнаються самі клієнти — "пересидіти". Поки що. на цінах це особливо не позначилося, але якщо попит з боку клієнтів зросте, ціни, звичайно, піднімуться", — підкреслив "Телеграфу" менеджер по роботі з клієнтами "Happy Home" Денис Щербан.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...