Липневі тези Шевченка: Новий голова НБУ назвав чотири пріоритети в роботі регулятора

Про побажання Зеленського девальвувати національну валюту, як і надрукувати побільше грошей новий головний банкір України нічого на люді не сказав. Зате обіцяв зберегти стосунки з МВФ та іншими міжнародними кредиторами

Голова правління Національного банку Кирило Шевченко назвав основні пріоритети своєї роботи на новій посаді. Про це заявив сам Шевченко на пресбрифінгу, зазначають Патріоти України.

Перший пріоритет - реальне відновлення кредитування. За словами Шевченка, у банків є достатньо ресурсів для цього. Завдання НБУ буде в спрощенні вимог для сумлінних позичальників.

Другий пріоритет - зниження рівня поганих кредитів в банках. Шевченко нагадав, що в Укргазбанку, який він очолював, був найнижчий відсоток non profit loans серед державних банків.

Третій пріоритет - збереження макроекономічної стабільності. Валютна політика залишиться зваженою.

Четвертий пріоритет - продовження співпрацю з міжнародними партнерами.

За словами Шевченка, для української економіки, яка "знаходиться в стані кризи, викликаної вірусом, як ніколи важливі ресурси та підтримка банківського сектору".

"Наше спільне завдання з урядом — підготувати банківську систему до кредитування важливих проєктів, які дадуть поштовх економіці", - заявив очільник НБУ.

Читайте також: НБУ має нового голову: чи варто вже бігти купувати долари

Нагадуємо:

Вдалося не лише звільнити частину території: Бійці ЗСУ просунулися вперед на Запоріжжі

неділя, 27 липень 2025, 15:27

Українській військові успішно вибили окупаційні війська на Запорізькому напрямку та просунулися вперед. Про це повідомила пресслужба 210-го окремого штурмового полку, передають Патріоти України. Там розповіли, що військовим вдалося вибити російські вій...

Врожай пшениці - найгірший за останні 10 років: Українцям розповіли, що буде з цінами на хліб

неділя, 27 липень 2025, 12:44

У 2025 році Україна переживає найгірший врожай пшениці за останнє десятиліття через заморозки, град і зливи, що суттєво знизило обсяги збору зернових. У результаті очікується підвищення цін на хліб і борошняні вироби до 25% у середньому за рік. Про це ...