У березні лише одне пшеничне борошно помітно подешевшало, а решта продуктів або зростала в ціні, або залишалася на стабільному рівні. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна, за даними якого найбільше подорожчали овочі. Причина цього — сезонний фактор, завдяки чому зазвичай дешеві овочі і ставлять рекорди подорожчання, передають Патріоти України.
Зокрема, найбільше в ціні додали помідори, що подорожчали на 39%, 30% у роздробі додала морква, потім йде курятина, яка залежно від частини тушки виросла в ціні від 5 до 10%. Також на 10% подорожчали яйця — до 73 гривень за десяток. Росли у ціні й молочні продукти — від 5% на вершках, до 11% на молоці.
Водночас огірки додали до роздрібної ціни лише 3%, тоді як в гурті вони подорожчали на 20%.
Подешевшали, крім борошна, сметана, варена ковбаса, картопля та капуста. Щоправда зниження цін на ці товари становило лише від 2 до 5%. У квітні прогнозується, що ці товари якщо і не дешевшатимуть, то й у ціні зростуть лише на 1−2%. Трохи дорожче — до 4%, у квітні може додати до поточної ціни гречка.
При наявній базі Україна може виробляти десь 21,8 млрд кубів на рік цього чистого біоресурсу, в цій цифрі більше 90% припадає на рослинну сировину. При належному розвитку тваринництва обсяги можуть бути набагато більшими. На початку 2025 року українськ...
Економічні експерти прогнозували падіння ВВП на 2%, якщо війна в Україні продовжиться до 2026 року і стане інтенсивнішою. Це найбільш негативний сценарій.. Про це йдеться в Меморандумі з МВФ, передають Патріоти України. Сценарій моделює, що буде, якщо ...