Російський рубль нікому не потрібен на міжнародному ринку. Його використовує в торгових операціях тільки сама Росія, та й то в основному для обходу західних санкцій. Такий висновок напрошується з огляду ринкових ризиків, опублікованого Центробанком РФ.
Так, частка рубля в оплаті російського експорту зараз становить близько 40%, що на 10-15% більше довоєнного рівня. Російський імпорт оплачується рублем на 30%, що відповідає довоєнним показникам. А ось в угодах, не пов'язаних безпосередньо з російським імпортом/експортом рубль фактично ніхто не використовує.
"Роль офшорного ринку рубля зростає, але поки залишається обмеженою", – йдеться в огляді ринкових ризиків, який за правилами російської "новомови" названий "оглядом фінансової стабільності".
Зі звіту також випливає, що рублеву виручку від торгових операцій з Росією іноземні банки і компанії прагнуть негайно обміняти на іншу валюту і роблять це часто всередині російської ж фінансової системи. Тобто вимивають з неї іноземну валюту.
"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...