Російський рубль нікому не потрібен на міжнародному ринку. Його використовує в торгових операціях тільки сама Росія, та й то в основному для обходу західних санкцій. Такий висновок напрошується з огляду ринкових ризиків, опублікованого Центробанком РФ.
Так, частка рубля в оплаті російського експорту зараз становить близько 40%, що на 10-15% більше довоєнного рівня. Російський імпорт оплачується рублем на 30%, що відповідає довоєнним показникам. А ось в угодах, не пов'язаних безпосередньо з російським імпортом/експортом рубль фактично ніхто не використовує.
"Роль офшорного ринку рубля зростає, але поки залишається обмеженою", – йдеться в огляді ринкових ризиків, який за правилами російської "новомови" названий "оглядом фінансової стабільності".
Зі звіту також випливає, що рублеву виручку від торгових операцій з Росією іноземні банки і компанії прагнуть негайно обміняти на іншу валюту і роблять це часто всередині російської ж фінансової системи. Тобто вимивають з неї іноземну валюту.
У той час як українським пенсіонерам Кабмін обіцяє мінімальну пенсію в 3357 гривень у 2029 році, деякі пенсіонери можуть піти на відпочинок достроково. Щоправда за дотримання низки умов, передають Патріоти України. Як повідомили у Головному управлінні ...
ООН запускає масштабну операцію з евакуації сотень іноземних суден та тисяч моряків, які застрягли у Перській затоці через бойові дії. Міжнародна морська організація вже отримала необхідні гарантії безпеки від ключових гравців регіону для розблокування...