Російський рубль нікому не потрібен на міжнародному ринку. Його використовує в торгових операціях тільки сама Росія, та й то в основному для обходу західних санкцій. Такий висновок напрошується з огляду ринкових ризиків, опублікованого Центробанком РФ.
Так, частка рубля в оплаті російського експорту зараз становить близько 40%, що на 10-15% більше довоєнного рівня. Російський імпорт оплачується рублем на 30%, що відповідає довоєнним показникам. А ось в угодах, не пов'язаних безпосередньо з російським імпортом/експортом рубль фактично ніхто не використовує.
"Роль офшорного ринку рубля зростає, але поки залишається обмеженою", – йдеться в огляді ринкових ризиків, який за правилами російської "новомови" названий "оглядом фінансової стабільності".
Зі звіту також випливає, що рублеву виручку від торгових операцій з Росією іноземні банки і компанії прагнуть негайно обміняти на іншу валюту і роблять це часто всередині російської ж фінансової системи. Тобто вимивають з неї іноземну валюту.
Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...
Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...