Хоча влітку українцям не загрожує подорожчання природного газу, вже восени з ним можуть виникнути проблеми. Йдеться про його нестачу на опалювальний сезон 2025−2026 років, передають Патріоти України.
Так, як свідчать дані Gas Infrastructure Europe, у підземних газосховищах України залишилося 0,68 млрд кубометрів газу, що є найнижчим показником за всю історію. Це становить 2,22% від усіх максимально можливих запасів газу в підземних сховищах, тоді як у 2024 році показник дорівнював 11,12%.
За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, у 2021 році Україна закачала до підземних сховищ стандартні обсяги газу, що при падінні його споживання майже на 40% дозволило протриматися майже три роки. Удари окупантів по газовій інфраструктурі призвели до втрати доступу до близько 40% газовидобутку, і як наслідок — нинішніх мінімальних запасів блакитного палива.
Як стверджує Олександр Харченко, для наступного стабільного опалювального сезону необхідно закупити 4−4,5 млрд кубометрів газу, а у разі холодної зими — ще плюс 1−2 млрд. Це коштуватиме до $ 2,5 млрд, проте «Нафтогаз» має лише $ 400−450 млн.
«У разі оперативного проведення клірингу і так званої „прогонки“ компенсацій — від Кабінету Міністрів до компаній теплоенергетики, далі в „Нафтогаз“ і назад — може бути додатково вивільнено до $ 1,5 млрд власних ресурсів», — каже експерт.
«Нафтогаз» має розпочати закачування газу не пізніше ніж у липні, тому що обсяги імпорту газу через західний кордон — достатні, але не безмежні.
У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...