Може бути велика криза! Ціна на газ в Україні злетіла до 54 гривень за кубометр

Ціна на газ в Україні за три місяці виросла в 3,6 рази. Ще в липні його вартість становила 14,7 гривні за кубометр, а вже зараз вона перевищила 54 гривні. Якщо врахувати вартість самого газу, який ми отримуємо по реверсу з Європи, його транспортування і податки, то виходить 54100 гривень за тисячу кубометрів, передають Патріоти України.

Таку ціну за блакитне паливо змушені платити не побутові споживачі, а виробничий сектор. У цій ситуації багато підприємств будуть змушені скоротити виробництво, а деякі й зовсім зупинитися. При цьому влада поки не пропонує ніяких шляхів виходу з кризи для виробничого сектора. А між тим, саме він є базисом для економіки будь-якої держави.

"Вибачте, що відриваю від важливих державних справ. Але тут трохи настав апокаліпсис. Газ 54 тисячі гривень на листопад", - пише в своєму Facebook власник алкогольного холдингу Євген Черняк.

Природно, що вартість енергоносіїв відіграє велику, а іноді й вирішальну роль у всіх виробничих галузях. Тому виробникам більш нічого не залишається, як роздувати ціни на свою продукцію, що боляче вдарить по кишенях усіх українців. Адже подорожчають не тільки виробництво одягу, взуття, побутових приладів і хімії, не купуючи які можна пережити якийсь час. Подорожчає також виробництво продовольчих товарів, а без них - ніяк.Наприклад, 85% елеваторів в Україні працюють на газі. При цьому просушка зерна їм усім обійдеться в копієчку. Але ж це робити необхідно. Тож не дивно, що вартість зерна на цьому етапі різко зросте, а за нею і вартість всіх продуктів із цього зерна, говорить операційний директор компанії GR Agro Артем Ремпе.

Чому зростає ціна на газ?

Ціна на газ в Європі зросла з кількох причин, які можна віднести до ланцюгової реакції. Першою ланкою цього ланцюга є, звичайно ж, російський Газпром, який зайнявся відвертим шантажем напередодні запуску "Північного потоку-2". Газпром скоротив прокачування газу через існуючі ГТС, включаючи й українську, щоб показати, "хто в домі господар". Внаслідок цього в Європі виник дефіцит газу і, природно, стала рости на нього ціна.

Крім того, газові сховища в Європі виявилися неабияк виснаженими за минулу зиму, яка видалася холодною. Європа намагається скорочувати у себе використання вугілля, що неминуче призвело до збільшення потреби в газі, позаяк зелена енергетика ще не в силах покрити цей дефіцит.

І, нарешті, включилася спекулятивна складова. Трейдери стали завищувати ціну на газ. Якщо досі хтось думав, що в Європі спекулянтів немає, то тепер вони дали про себе знати. При цьому уряд поки мляво реагує на ситуацію, хоча вона вже на межі катастрофи. А всі пропоновані заходи носять лише декларативний характер. Так, Нафтогазу поставили завдання збільшити видобуток власного газу. Однак таке завдання йому ставлять вже багато років поспіль, але поки видобуток лише скорочується.

Чехи не пасуть задніх: У Skoda Octavia з'явиться електричний аналог

п’ятниця, 3 грудень 2021, 23:37

Octavia зараз, як і раніше, залишається найбільш продаваною моделлю в лінійці Skoda. Вона з продажу обігнала всі три кросовери чеського автогіганта (Kamiq, Karoq та Kodiaq), зазначають Патріоти України. . Компанія Skoda планує розширити лінійку кросо...

Кінець епохи брехні: “Слуги народу” прийняли закон про збільшення податків, що обдирає звичайних українців – нардеп Федина

п’ятниця, 3 грудень 2021, 22:04

Президент України Володимир Зеленський обіцяє боротьбу з олігархами, а натомість його монобільшість ухвалила законопроєкт 5 600 (податковий закон – ред.), який перед усім вдарить по кишенях звичайних українців, зазначають Патріоти України. Про це в ефі...