На українському ринку праці з'явилися онлайн-спеціальності, які можна освоїти, не виходячи із дому. Причому, як правило, зарплата, на яку можна розраховувати, опанувавши таку спеціальність, далеко не найгірша, передають Патріоти України.
Йдеться про вакансії, які передбачають роботу в інтернеті онлайн. Список професій, які можна освоїти онлайн, склали експерти кар'єрної платформи Happy Monday.
У багатьох українців зараз, окрім війни, є ще дві чималі проблеми – безробіття та безгрошів'я. На жаль, з війною ми поки впоратися не в змозі, а ось двом іншим проблемам можна спробувати дати раду. Потрібно лише трохи терпіння, готовності до вивчення нового та бажання працювати. Освоїти ці професії можна щонайбільше за півроку. Ну, а якщо дуже постаратися, то можна опанувати обрану онлайн-спеціальність і швидше.
Інтернет-маркетинг
Це, радше, не професія, а цілий напрямок, який передбачає заняття різними спеціальностями. Мета цієї діяльності - просування товару, тобто вміння його продати якомога більшій кількості людей.
Інтернет-маркетинг поєднує таких фахівців:
- SEO-спеціаліст. Ця людина зайнята просуванням сайтів у пошукових системах. Чим вище знаходиться сайт, тим більша його впізнаваність. А отже, і ширша купівельна аудиторія товару, який він рекламує. Середня зарплата у такого фахівця – 22 500 гривень.
- SMM-менеджер - спеціаліст, який зайнятий просуванням компаній або брендів у соцмережах. Середня зарплата – 20 000 гривень.
- Копірайтер – людина, яка створює рекламні описи товарів та послуг, вигадує слогани для товарів та акцій, сценарії для відеороликів та іншу продукцію, що рекламує товар або фірму. Середня зарплата – 20 000 гривень.
- Інтернет-маркетолог - спеціаліст, який просуває товари та послуги в інтернеті. Середня зарплата – 25 000 гривень.
- PPC-фахівець - людина, яка займається запуском рекламних кампаній в інтернеті, а також займається аналізом їхньої ефективності. Він також вивчає відгук на рекламу у цільової аудиторії бренду: аналізує інтереси та визначає потреби аудиторії. Його середня зарплата – 25 000 гривень.
Дизайн
Тут не йдеться про дизайнерів у звичному для більшості людей сенсі слова, а про інтернет-дизайнерів, які займаються цифровим дизайном. Для цієї групи професій потрібно, окрім оволодіння навичками IT, ще й мати творчий склад розуму. І технічне, і творче начало однаково знадобляться цифровому дизайнеру.
Тут можна виділити таких спеціалістів:
- Графічний дизайнер. Він працює із цифровою графікою та друкованою продукцією, створює макети, логотипи, іконки, шрифти. Середня зарплата такого фахівця – 30 000 гривень.
- Моушн-дизайнер - створює анімаційну графіку для рекламних роликів, кліпів та іншого відеопродукту. Середня зарплата – 28 500 гривень.
- Гейм-дизайнер розробляє концепції, правила та механіку відеоігор. Середня зарплата – 40 000 гривень.
- 2D/3D дизайнер створює двовимірні та тривимірні об'єкти. Середня зарплата – 40 000 гривень.
- Веб-дизайнер проектує інтерфейси сайтів. У нього, як і у двох попередніх фахівців, робота потребує повної напруги розмових і творчих зусиль. Але й платять за неї непогано – у середньому 45 тисяч гривень.
- UX/UI-дизайнер займається проектуванням інтерфейсів користувача. Середня зарплата – 28 000 гривень.
Менеджмент
По суті менеджери – це керівники проектів. Вони повинні знати, хоч би потроху, про все. При цьому вони розробляють стратегію вирішення задачі і потім стежать за виконанням її етапів.
Тут виділяють таких спеціалістів:
- Проектний менеджер - спеціаліст, зайнятий організацією та контролем всіх етапів втілення проекту. Оскільки він сам не контролює, а лише втілює задумане, то й середня зарплата у нього не найвища, але загалом непогана – 25 000 гривень.
- Аналітик продукту робить його краще та зручніше для клієнтів. Середня зарплата – понад 40 000 гривень
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...