За перше півріччя 2021-го видали понад 400 тис. робочих віз українським заробітчанам для поїздки в Польщу, за весь 2020-й - лише 500 тис. Про це GMK Center розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, передають Патріоти України.
"В умовах відкритих кордонів громадяни вибирають ті країни, де можна більше заробити, де стабільна внутрішня ситуація, прогнозоване майбутнє і є зрозумілі перспективи", - пояснює Воскобойник.
Велика частина заробітчан — люди, що працюють на некваліфіковану роботу. Для того, щоб працювати за фахом, громадянину потрібно довести свою професійну спроможність і знати місцеву мову.
"Звичайно, представникам робітничих спеціальностей набагато легше працювати за фахом, ніж юристам, бухгалтерам, менеджерам, медсестрам і тому подібне. Досить довести, що ти вмілий зварювальник, електрик або далекобійник, і можна починати заробляти непогані гроші навіть з мінімальним знанням мови", - вказав фахівець.
Великий відтік громадян з країни негативно впливає на ситуацію в Україні. Так, державі загрожує дефіцит кадрів, через те що виїзд з країни працездатного населення досяг рівня, коли компанії та виробництва можуть зацікавити працівників лише підвищеними зарплатами.
В Україні найближчим часом очікується відчутне подорожчання тютюнових виробів. Основною причиною є зміни у податковому законодавстві – у 2025 році набирає чинності суттєве підвищення акцизного податку на табачні вироби. Про це йдеться у "Інфляційному з...
Американська мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's заперечила інформацію про повернення свого бізнесу до країни-агресора Росії, яку поширили ЗМІ. Про це корпорація повідомила в соцмережі Х 26 квітня, передають Патріоти України. 26 квітня рос...