За перше півріччя 2021-го видали понад 400 тис. робочих віз українським заробітчанам для поїздки в Польщу, за весь 2020-й - лише 500 тис. Про це GMK Center розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, передають Патріоти України.
"В умовах відкритих кордонів громадяни вибирають ті країни, де можна більше заробити, де стабільна внутрішня ситуація, прогнозоване майбутнє і є зрозумілі перспективи", - пояснює Воскобойник.
Велика частина заробітчан — люди, що працюють на некваліфіковану роботу. Для того, щоб працювати за фахом, громадянину потрібно довести свою професійну спроможність і знати місцеву мову.
"Звичайно, представникам робітничих спеціальностей набагато легше працювати за фахом, ніж юристам, бухгалтерам, менеджерам, медсестрам і тому подібне. Досить довести, що ти вмілий зварювальник, електрик або далекобійник, і можна починати заробляти непогані гроші навіть з мінімальним знанням мови", - вказав фахівець.
Великий відтік громадян з країни негативно впливає на ситуацію в Україні. Так, державі загрожує дефіцит кадрів, через те що виїзд з країни працездатного населення досяг рівня, коли компанії та виробництва можуть зацікавити працівників лише підвищеними зарплатами.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...