Голова експертної ради Українського аналітичного центру, економіст Борис Кушнірук заявив, що варіант девальвації, який обрав НБУ, створює величезні корупційні можливості. Про це стало відомо з етеру телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України.
"При фіксованому курсі, який зберігається фактично з літа минулого року, існує питання зростання цін, витрат виробників промислової продукції. Відповідно, якщо курс залишається незмінний, то це означає, що по суті продукція українських товаровиробників зростає в доларовому еквіваленті, тобто інфляція для них доларова", - зазначив економіст.
Кушнірук додав, що коли йдеться про те, що ціни й витрати виробників зросли від 15 до 20%, то відповідно це означає, що вартість продукції зросла на 20%.
"За таких обставин, у них ця продукція стає неконкурентною ані на зовнішньому ринку, ані на внутрішньому і це ще більше тисне на внутрішній валютний ринок. Тому, за таких обставин НБУ повинен проводити девальвацію, але питання як. Можна проводити фіксовано, можна оголосити про те, що курс буде коливатися", - наголосив він.
Окрім цього, Кушнірук вважає, що НБУ має думати про те, як проводити девальвацію так, щоб це було прогнозовано."У мене є претензія до НБУ, вона полягає в тому, що той варіант, який обрав НБУ створює величезні корупційні можливості", - зауважив економіст.
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...