Можуть підтримувати дрони в повітрі майже вічно: У США розробили літаючу зарядну станцію

Система-прототип складається з великого дрона вагою 820 грамів...

У США розробили літаючу зарядну станцію для дронів. Незабаром, сподіваються творці, проектувальникам не потрібно буде робити складний вибір між вагою батарей і часом, який дрон може провести в повітрі, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Через обмежену енергомісткість літій-іонних батарей сучасним проектувальникам дронів постійно доводиться балансувати три важливі параметри: час польоту, вага батарей і вага корисного навантаження, яку можна взяти в політ. Найчастіше чимось доводиться жертвувати. Інженери з Каліфорнійського університету в Берклі пропонують незвичайний вихід: повітряну зарядну станцію. Прототип вже випробували, він збільшив час польоту в п'ять разів.

Система-прототип складається з великого дрона вагою 820 грамів, у якого дуже скромна батарея - 2,2 А * год. Її вистачає лише на 12 хвилин польоту. Однак це лише початок історії: на дроні зверху укріплена «воронка» зарядної станції. Підтримують його в повітрі невеликі дрони-заправники. У них батарея всього на 0,8 А * год, а також додатковий вантаж - батарея для зарядки на 1,5 А * год.

Скромного акумулятора вистачає тільки на те, щоб піднятися в повітря до превеликого дрону і сісти на нього зверху, живити його від зарядної батареї. Ось як це виглядає:

Кожна літаюча батарея продовжує час знаходження великого дрона приблизно на п'ять хвилин. Змінюючи один одного, дрони-заправники роблять політ дрона із струмоприймачем теоретично майже вічним - поки його компоненти працюють.

Після того, як команда навчила дрони-заправники влучно і м'яко приземлятися, в ході експерименту в закритому приміщенні вони збільшили час великого дрона в повітрі в п'ять разів - з 12 хвилин до години.

Особливо цей підхід актуальний для військових - наприклад, для продовження місії дрона-спостерігача, а також для фотозйомки й картографування з висоти. У деяких випадках простіше замінити один дрон з камерою іншим повноцінним дроном, але якщо на ньому встановлено унікальне обладнання, підхід з дозаправкою може бути затребуваний.

На наступному етапі інженери будуть вчитися повноцінної дозаправки в повітрі - на свіжому повітрі і в умовах, коли головний дрон продовжує рух.

Транспорт майбутнього: У Китаї з'явився унікальний автобус-амфібія (фото)

п’ятниця, 22 січень 2021, 0:30

Плавучі автобуси вже випробовують у Лондоні, Амстердамі, Гамбурзі та Будапешті. У провінції Хунань, яка розташована у центральній частині Китаю, з'явився незвичайний автобус-амфібія. Особливість транспортного засобу полягає в тому, що він може їздити н...

Хіти тижня. "Турки построят альтернативу Босфору: что это означает для Украины и РФ", - Анти-Колорадос

четвер, 21 січень 2021, 23:05

Після введення в експлуатацію каналу, а турки будують швидко, в Чорне море цілком можуть заходити авіаносці і навіть базуватися там, не обмежені в часі перебування в межах акваторії Чорного моря. "Из Анкары (у січні 2020 року.-ред.) пришло известие, ко...