"Ми самі себе забезпечуємо": Скільки коштують сонячні панелі та чи врятують вони від відключення електроенергії

В Україні діє "зелений тариф" на електроенергію. Якщо встановити сонячну станцію на даху будинку, балконі, то кожну згенеровану кВт*годину можна буде продавати за 4,78 грн. При цьому, якщо встановити акумуляторну систему, можна уникнути відключення електроенергії, передають Патріоти України.

"За комуналку не плачу"

"Ми встановили сонячну станцію на 12 кВт", – розповідає киянка Олена. Панелі разом із встановленням та під'єднанням обійшлися у 8 тисяч доларів. Сама станція працює безперервно та віддає електроенергію у загальну мережу.

Влітку в сонячні дні можна згенерувати близько 80 кВт*год за добу (це 2400 кВт*год на місяць), а взимку – близько 800 кВт*год на місяць. З урахуванням "зеленого тарифу" за місяць можна заробляти на виробництві власної електроенергії близько 11 тис. грн.

Сама станція такими темпами окупатиметься близько 4-5 років. Однак головна перевага – якщо докупити акумулятори (їхня ціна приблизно така сама, як і самої станції), можна повністю забезпечувати себе електроенергією і не залежати від мережі.

Фактично для самозабезпечення мають бути і генерація, і акумулятори. Загальна вартість разом із роботами може становити 14-16 тис. доларів. У такому разі термін окупності збільшиться вдвічі.

"Ми самі себе забезпечили, і навіть у холодну пору року в нас майже не буває комунальних платежів. Улітку ми не використовуємо й половини отриманої кількості кВт, адже генерується набагато більше. Тому все, що залишається, йде в загальну мережу і приносить дохід – держава купує у тебе електроенергію", – розповідає Олена.

Хто встановлює сонячні панелі

У 2021 році приблизно 15 тисяч українських сімей встановили сонячні установки. Для порівняння, це майже вдвічі більше, ніж на рік раніше. Загалом на кінець 2021-го в нашій країні нарахували близько 45 тисяч сімей, які використовують сонячні панелі.

За наявності сонячної станції на 15 кВт і при споживанні близько 500 кВт*год на місяць українець за рік може заробити близько 48,5 тис. грн. За "зеленим" тарифом платять щомісяця, але через різницю в погодних умовах цифри можуть сильно відрізнятися від місяця до місяця. Тому точнішою буде цифра одразу за рік.

"Зелений" тариф – це спецтариф, за яким держава купує електроенергію у приватних осіб, яку було згенеровано сонячними та вітровими електростанціями. При цьому максимальна потужність приватної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт.

Індексація пенсій 2023: Яка категорія українців може отримати понад 4 тисячі виплати та надбавку

середа, 22 березень 2023, 18:23

Навесні Кабінет міністрів проведе індексацію пенсій. Серед категорії, якої торкнуться зміни, - це учасники бойових дій. Вони мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. Водночас загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн...

Відчутний удар по кишені! В Україні зростуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду - названо терміни

середа, 22 березень 2023, 14:30

Комунальні тарифи в Україні, незважаючи на мораторій, незабаром зростуть. Крім електроенергії, подорожчають також газ, гаряча вода та опалення. Споживачів уже попереджають, що ціни можуть зрости у 2-4 рази, передають Патріоти України. Голова Спілки спо...