"Ми за це не голосували": Частина нардепів від "СН" обурена зміною формулювання про орендну плату

Закон нічого не вирішує і фактично віддає на розсуд сторін питання звільнення від оренди.

Частина народних депутатів від фракції "Слуга народу" обурена заміною в антикризовому законі формулювання про звільнення від орендної плати підприємцямів - із "звільняється" на "може бути звільнений". Про це журналістам розповів співрозмовник у фракції, передають Патріоти України.

"Звільнення від сплати оренди для підприємств, які не працюють через карантин, є не обов'язковим, а лише можливим. Закон нічого не вирішує і фактично віддає на розсуд сторін питання звільнення від оренди. Ми за це не голосували", - заявив співрозмовник.

"Це підробка документів. Зміни були внесено під час техніко-юридичного обгрунтування, коли комітет дав документ на підпис Разумкову. Він не мав права такого робити, технічна правка не може міняти зміст закону. Проголосували за одне, а Разумков підписав інше. Це злочин", - підкреслив він.

Нагадаємо:

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає певні антикризові послаблення для бізнесу, населення та місцевих громад, зокрема, урегулювання питання оренди.

В проєкті антикризового закону, що був опублікований на сайті Верховної ради, відповідна норма звучала так: "З моменту встановлення карантину, введеного постановою Кабміну … від 11 березня 2020 року №211, і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу (Цивільного кодексу. – ред.)

Проте, несподівано для всіх, підписана президентом і опублікована редакція відповідного закону змінила формулювання із "звільняється" на "може бути звільнений". Як пояснив старший юрист Sayenko Kharenko Тимур Енхбаяр, у такому випадку звільнення не є обов’язковим, а лише можливим.

За його словами, закон фактично віддає на розсуд сторін врегулювання питання і залишає невизначеність щодо офісних приміщень. Голова економічного комітету ВР Дмитро Наталуха пояснив, що при старому формулюванні "лишався ризик випадково звільнити від сплати за оренду всю країну і будь-яке майно. Тобто, не лише малих і середніх орендарів, але і наймачів: державного майна, комунального майна, земельних паїв, житлових приміщень, рухомого майна (автомобілі тощо) та будь-якого іншого майна".

Аби погода вдруге не завадила: З США запускають на МКС багаторазовий Crew Dragon Ілона Маска, вперше в пілотованому режимі (відео)

субота, 30 травень 2020, 21:48

30 травня о 22:22 за Києвом має відбутися перший пілотований запуск приватного космічного корабля SpaceX Crew Dragon з двома астронавтами на борту. Вперше - після згортання програми "Спейс-Шаттл" у 2011 році, зазначають Патріоти України. Космічний кора...

Хіти тижня. Тепер Запоріжжя є недосяжним зразком цивілізації для окупованого Донецька, - Казанський (відео)

субота, 30 травень 2020, 17:30

Запоріжжя під ярмом «українських карателів», як бачимо, розвивається, а Донецьк - більше ні... "Всего 6 лет назад многие дончане считали Запорожье чуть ли не селом. И вот теперь в Запорожье построили современный аэропорт, который выглядит получше многи...