
Українці можуть отримати надбавку +20% до соціальних виплат. Йдеться про людей, які проживають, працюють або навчаються у населених пунктах зі статусом гірських. Про це повідомляє омбудсман Дмитро Лубінець, передають Патріоти України.
Як відзначається, це право поширюється також на ВПО у випадку, коли фактичне проживання у такій громаді становить понад півроку.
Право на надбавку 20% до соцвиплат отримають люди, які проживають / працюють / навчаються у гірських населених пунктах України, зокрема ВПО. Статус населеного пункту можна перевірити у Переліку гірських населених пунктів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №647.
Йдеться про збільшення пенсій, стипендії та усіх видів державної матеріальної допомоги та грошового забезпечення.
«Щоб з’ясувати можливість її нарахування, насамперед варто звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання, територіальної громади або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)», — додається у повідомленні.
Згодом слід звертатися:
Якщо надбавку у розмірі 20% не нарахували, відмовили без належного правового обґрунтування або не надали чітких і зрозумілих пояснень, це може свідчити про порушення прав людини. У такому разі варто звернутися до омбудсмана.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...