Російське золото вивозиться на експорт на тлі браку валютних доходів від продажу нафти і газу, обсяг яких у 2020 році впав до мінімуму за 16 років.

Банк Росії вперше за 13 років розпродає золото з резервів, повідомляють Патріоти України.
За підсумками третього кварталу, золотий запас ЦБ схуд на 1,2 тонни. Це випливає з даних Всесвітньої ради по золоту (World Gold Council, WGC). Згідно зі статистикою МВФ, ЦБ позбувся злитків вагою 400 тисяч унцій: на початок липня в російських ЗВР було 73,94 млн унцій дорогоцінного металу, а до початку жовтня - 73,9 млн. Угоди відбулися в липні (на 100 тисяч унцій) і у вересні ( на 300 тисяч).
Російське золото вивозиться на експорт на тлі браку валютних доходів від продажу нафти і газу, обсяг яких у 2020 році впав до мінімуму за 16 років. У квітні ЦБ РФ оголосив, що припиняє покупку золота в резерви, а уряд РФ почав видавати золотовидобувачам генеральні ліцензії на експорт, відкриваючи двері для вивезення всього золота, що добувається в країні.
Результати з'явилися негайно. За підсумками другого кварталу за кордон було продано 87 тонн дорогоцінного металу - майже в 9 разів більше, ніж роком раніше (10 тонн). У третьому кварталі приплив в Росію валюти від продажу нафти впав на 51%, до 15,3 млрд доларів, від продажу нафтопродуктів - на 45%, до 8,7 млрд доларів. Газові доходи впали на 43%, до 4,6 млрд доларів. Золото частково компенсує цей провал: його експорт приносить в країну до 1,5 млрд доларів в місяць, оцінюють аналітики Райффайзенбанку: майже стільки ж економіка заробляє на продажу газу.
Через необхідність фінансувати витрати на відновлення після пандемії центробанки світу в третьому кварталі стали чистими продавцями золота вперше з 2010 року, зазначає WGC: в сумі вони реалізували на 12,1 тонни більше, ніж купили.
Найбільшим продавцем став Узбекистан, який позбувся разом від 34,9 тонни, або 10% золотого запасу. На другому місці опинилася Туреччина, котра переживає гостру валютну кризу з відтоком капіталу, двозначною інфляцією і обвалом ліри до історичних мінімумів. За липень-вересень турецький ЦБ скоротив резерви на 22,3 тонни (3,8%). Крім того, золота позбувалися Таджикистан (9,2 тонни), Філіппіни (7,8 тонни) і Монголія (2,4 тонни).
Останній раз ЦБ РФ продавав золото із ЗВР в першому кварталі 2007 року (1,2 тонни). З тих пір регулятор тільки поповнював сховища, набуваючи в середньому по 20-30 тонн за квартал, а потім подвоїв швидкість в 2014 році, коли анексія Криму викликала шквал санкцій Заходу.
У 2018 році Росія вийшла на 6-е місце в світі за розміром золотого запасу, обігнавши Китай, а в 2020-м - впритул наблизилася до Франції, у якої в резервах 2,436 тисячі тонн (проти 2,298 тисячі тонн у РФ).
Золото є «100-відсотковим захистом від правових і політичних ризиків», пояснював в серпні перший заступник голови ЦБ РФ Дмитро Тулін: фізичні злитки неможливо заарештувати, як, наприклад, валюту, третину якої ЦБ зберігає на депозитах в іноземних банках, або цінних паперів, які також лежать в депозитаріях за кордоном.
В Україні розробляють спеціальні механізми підтримки осіб старшого віку, серед яких, зокрема, виплати додаткових сум при досягненні 65 років. В цілому підтримка людей старшого віку передбачає три складові, розповіла міністерка соціальної політики Оксан...
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...