Після вибуху, який стався у понеділок, 26 серпня, найбільший НПЗ Росії в Омську втратив близько половину своїх потужностей. При цьому офіційно пресслужба заводу повідомила, що підприємство працює у "штатному" режимі, займання обладнання "повністю локалізоване".
Як пише Reuters, внаслідок вибуху на НПЗ зазнала пошкоджень і було зупинено установку для первинного перероблення нафти АВТ-11. Вона є найбільш продуктивною на заводі, інформують Патріоти України.
Запущена у 2023 році АВТ-11 переробляє на рік 8,4 млн тонн нафти та 1,2 млн тонн газового конденсату і забезпечує 41% потужності Омського НПЗ. Завод виробляє приблизно десяту частину всього палива в країні.
За словами джерел Reuters, припинення перероблювання нафти на АВТ-11 може призвести до повної зупинки гідрокрекінгу на Омському НПЗ, оскільки завод забезпечується сировиною (вакуумним газойлем) безпосередньо з АВТ-11.
Другу за продуктивністю на Омському НПЗ первинну установку – АВТ-10 (8,6 млн тонн на рік, 37% потужності НПЗ) – раніше зупиняли через пожежу 1 серпня. Чи вдалося, або вдасться найближчим часом відновити її роботу наразі не відомо
Пресслужба заводу повідомила, що інцидент не вплине на виробничу програму, оскільки "план з перероблювання буде виконаний шляхом додаткових переробних потужностей підприємства". Внаслідок вибуху та пожежі на заводі одна людина загинула, семеро постраждали.
Минулого року Омський НПЗ переробив 21,28 млн тонн нафти та виробив 5,07 млн тонн автобензину (11,5% від загального виробництва у РФ), 8,1 млн тонн дизпалива (9,2%) та 1,63 млн тонн авіагасу (15%).
"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...