Аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину. Розробники стверджують, що це рекорд швидкості польоту серед електричних апаратів вертикального зльоту та посадки, зазначають Патріоти України.
New Atlas зазначає, що цей рекорд апарат масою 1,8 тисяч кілограм, ймовірно, поставив без пасажирів і пілота. Можливо, при максимальній злітній масі 2,17 тисячі кілограм літати Joby буде з іншою швидкістю.
Joby розробляє своє аеротаксі вже понад 10 років. Це електричний конвертоплан з V-подібним хвостовим оперенням та шістьма електромоторами, розрахований на чотирьох людей та пілота. Одна з переваг Joby – низький рівень шуму. У режимі висіння він становить 55 децибелів — у тисячу разів тихіше, ніж у деяких вертольотів. Розробники спочатку оцінювали максимальну швидкість аеротаксі в 321,9 кілометри на годину.
Аеротаксі - це збірний термін. Так називають апарати вертикального зльоту та посадки, здатні перевозити кілька людей. У міських аеротаксі зазвичай невелика швидкість. Наприклад, німецьке Volocopter 2X літає на швидкості 70 кілометрів на годину, а китайське EHang розганяється до 160 кілометрів.
При цьому сьогодні розробляються електричні літальні апарати вертикального зльоту та посадки, які зможуть літати швидше. У тому числі, аеротаксі Maker з максимальною швидкістю 240 кілометрів на годину.Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...