​Найшвидше у світі аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину

Аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину. Розробники стверджують, що це рекорд швидкості польоту серед електричних апаратів вертикального зльоту та посадки, зазначають Патріоти України.

New Atlas зазначає, що цей рекорд апарат масою 1,8 тисяч кілограм, ймовірно, поставив без пасажирів і пілота. Можливо, при максимальній злітній масі 2,17 тисячі кілограм літати Joby буде з іншою швидкістю.

Joby розробляє своє аеротаксі вже понад 10 років. Це електричний конвертоплан з V-подібним хвостовим оперенням та шістьма електромоторами, розрахований на чотирьох людей та пілота. Одна з переваг Joby – низький рівень шуму. У режимі висіння він становить 55 децибелів — у тисячу разів тихіше, ніж у деяких вертольотів. Розробники спочатку оцінювали максимальну швидкість аеротаксі в 321,9 кілометри на годину.

Аеротаксі - це збірний термін. Так називають апарати вертикального зльоту та посадки, здатні перевозити кілька людей. У міських аеротаксі зазвичай невелика швидкість. Наприклад, німецьке Volocopter 2X літає на швидкості 70 кілометрів на годину, а китайське EHang розганяється до 160 кілометрів.

При цьому сьогодні розробляються електричні літальні апарати вертикального зльоту та посадки, які зможуть літати швидше. У тому числі, аеротаксі Maker з максимальною швидкістю 240 кілометрів на годину.

Планували перевозити солдатів-вбивць та техніку Росії: СБУ заблокувала діяльність путінської компанії-"прокладки"

п’ятниця, 27 травень 2022, 17:22

Служба безпеки України (СБУ) зірвала плани ворога обійти раніше запроваджені санкції щодо ремонту транспортних літаків типу Ан шляхом залучення до схеми фірми-"прокладки" з однієї із країн Близького Сходу, яка нібито не має стосунку до москви. Як пові...

Взимку українці можуть побачити нові тарифи на газ: До чого готуватися

п’ятниця, 27 травень 2022, 16:24

Ціна на газ для населення в Україні взимку залежатиме від світових цін, за якими буде закуплено блакитне паливо. Про це сказав народний депутат України Юрій Камельчук в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. "Не хотілося б прогнозувати якесь п...