Накопичувальна пенсія, яку мають намір запровадити в Україні вже найближчим часом, не врятує громадян від злиденної старості. Слабка економіка країни і зовсім не розвинений фондовий ринок не дадуть українцям не тільки примножити, але навіть і зберегти накопичені гроші, передають Патріоти України.
Таку думку, вже доволі не нову, висловив економіст Олег Пендзин. За словами Пендзина, в країні зі слабкою економікою ніхто і ніщо не може гарантувати громадянам збереження їхніх коштів. За час, поки нинішні молоді українці досягнуть пенсійного віку, їх пенсійні накопичення знеціняться так, що там не буде на що розраховувати.
"Потрібно розуміти, що в слабких економіках будь-яке накопичення не гарантує збереження коштів. А якщо враховувати, що до власних накопичень буде доступ через 35 років - це період страхового стажу, який вам дасть можливість вийти на пенсію і скористатися цими грошима - то малоймовірно, що там залишаться серйозні суми ", - говорить Пендзин.
За словами Пендзина, такий метод пенсійних накопичень ефективно працює лише у високорозвинених країнах із потужним ринком цінних паперів, в які можна надійно і надовго інвестувати, не боячись втратити вкладені кошти. Однак у жодній країні зі слабкою економікою накопичувальна пенсія не прижилася.
"Перше і головне питання - це наскільки у нас стабільна грошова одиниця, наскільки низька інфляція. Сьогодні у нас інфляція більше 10%, активи, які пропонуються для заощадження коштів, депозити, не дають можливості приросту. Так що слабка економіка - це слабкі шанси для накопичення ", - підсумував аналітик.
Власне, для того щоби переконатися в справедливості його слів, не потрібно Гарвард закінчувати. Цілком очевидно, що сто гривень зразка 1996 року - це зовсім не ті 100 гривень, які ми маємо зараз. Тоді середня зарплата українця дорівнювала 130 гривням. Тобто, фактично ті 100 гривень приблизно еквівалентні теперішнім 10 000. Виходить, що за 25 років гривня знецінилась у 100 разів.
Українець, який почав відкладати гроші на накопичувальну пенсію у 25 років, піде на заслужений відпочинок лише через 35 літ. В яку суму за цей час девальвують накопичені ним кошти - можна лише припускати.
Щоправда, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що завдяки запуску накопичувальної пенсійної системи, протягом найближчих десятка-півтора років вдасться залучити в економіку країни близько 50 мільярдів доларів. Гроші це чималі, і якщо їх вкласти з розумом, то економіку можна було би потихеньку реанімувати. Тоді й пенсійні накопичення було б у що інвестувати. Тобто, процес цей взаємовигідний - для країни і для громадян. Однак хто може дати гарантію, що все піде саме так? Тобто, що ці гроші не витратять бездарно - у ліпшому випадку, або не вкрадуть - у гіршому.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...