Накопичувальні пенсії в Україні: На яку надбавку і коли можна розраховувати

Якщо в Україні відбудеться пенсійна реформа і накопичувальні пенсії стануть обов'язковими, то українці зможуть розраховувати на надбавку до виплат, але все буде залежати від суми зарплати і внеску, передають Патріоти України.

У законопроекті прописано, що всі працюючі громадяни в обов'язковому порядку будуть перераховувати в рахунок майбутніх пенсій не менше 1% від зарплати, але за бажанням відсоток відрахувань можна збільшувати. Тобто, з мінімальної зарплати в 4,7 тис. гривень потрібно буде щомісяця платити 47 гривень, а з середньої (близько 12,3 тис. гривень) - 123 гривні.

Роботодавцям доведеться платити ще по 2% від зарплати кожного співробітника, а якщо людина прийме рішення відраховувати на пенсії більше 1%, то виростуть і платежі з працедавців - до 5%.

Відзначається, що розмір майбутньої накопичувальної пенсії буде залежати від суми внесків, строків накопичення і т.д. Якщо людина буде платити внесок із зарплати в 4700 гривень, то за рік набіжить близько 1700 гривень (за умови, що ви платите 1%, а роботодавець - 2%), а за 10 років -17 тис. гривень. Тобто, українці, які почнуть відкладати на пенсію в 50 років і будуть отримувати доплати ще 20 років на заслуженому відпочинку, можуть розраховувати лише на додаткові 70 гривень на місяць.

Якщо ж платити внесок з середньої зарплати, яка на даний момент - 12,3 тис. гривень, то за рік можна накопичити близько 4,4 тис. гривень. За умови, що людина почне відкладати в 40 років, на момент виходу на пенсію на її рахунку буде більше 88 тис. гривень, а цього вистачить на 366 гривень доплат протягом наступних 20 років.

Для тих, хто тільки починає кар'єру і почне відраховувати на пенсію з 25 років, є шанс до виходу на заслужений відпочинок накопичити 154 тис. (за умови відрахувань з середньої зарплати в 12,3 тис.). А це близько 640 гривень до пенсії.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...