Накопичувальні пенсії в Україні: На яку надбавку і коли можна розраховувати

Якщо в Україні відбудеться пенсійна реформа і накопичувальні пенсії стануть обов'язковими, то українці зможуть розраховувати на надбавку до виплат, але все буде залежати від суми зарплати і внеску, передають Патріоти України.

У законопроекті прописано, що всі працюючі громадяни в обов'язковому порядку будуть перераховувати в рахунок майбутніх пенсій не менше 1% від зарплати, але за бажанням відсоток відрахувань можна збільшувати. Тобто, з мінімальної зарплати в 4,7 тис. гривень потрібно буде щомісяця платити 47 гривень, а з середньої (близько 12,3 тис. гривень) - 123 гривні.

Роботодавцям доведеться платити ще по 2% від зарплати кожного співробітника, а якщо людина прийме рішення відраховувати на пенсії більше 1%, то виростуть і платежі з працедавців - до 5%.

Відзначається, що розмір майбутньої накопичувальної пенсії буде залежати від суми внесків, строків накопичення і т.д. Якщо людина буде платити внесок із зарплати в 4700 гривень, то за рік набіжить близько 1700 гривень (за умови, що ви платите 1%, а роботодавець - 2%), а за 10 років -17 тис. гривень. Тобто, українці, які почнуть відкладати на пенсію в 50 років і будуть отримувати доплати ще 20 років на заслуженому відпочинку, можуть розраховувати лише на додаткові 70 гривень на місяць.

Якщо ж платити внесок з середньої зарплати, яка на даний момент - 12,3 тис. гривень, то за рік можна накопичити близько 4,4 тис. гривень. За умови, що людина почне відкладати в 40 років, на момент виходу на пенсію на її рахунку буде більше 88 тис. гривень, а цього вистачить на 366 гривень доплат протягом наступних 20 років.

Для тих, хто тільки починає кар'єру і почне відраховувати на пенсію з 25 років, є шанс до виходу на заслужений відпочинок накопичити 154 тис. (за умови відрахувань з середньої зарплати в 12,3 тис.). А це близько 640 гривень до пенсії.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...