Національний банк України планує 2025 року провести пілотний проєкт із випуску в обіг власних цифрових грошей – е-гривень. Про це 29 листопада НБУ повідомив на запит "Економічної правди". Однак у Нацбанку зазначили, що є "низка факторів", які можуть вплинути на термін, передають Патріоти України.
У лютому регулятор уже планував протестувати цифрову гривню до кінця 2024 року, писала ЕП. "Зокрема, потрібно враховувати готовність учасників фінансового ринку брати участь у зазначеному пілоті, а також визначити технологічного партнера, що надасть для тестування е-гривні своє технологічне рішення, яке відповідатиме вимогам Національного банку й архітектурі е-гривні, і здійснити налаштування відповідної інфраструктури", – пояснив регулятор.
Як написала ЕП, в основу цифрових гривень буде покладено технологію DLT (Distributed Ledger Technology), а протестувати їх зможуть усі охочі, адже це відбуватиметься "у відкритому середовищі із реальними користувачами та надавачами платіжних послуг".
"Ціллю пілоту є тестування е-гривні для визначення технологічних перспектив виконання функцій грошей, задоволення потреб користувачів платіжних послуг і перевірка гіпотез щодо програмованості", – додали у НБУ.
Проєкт е-гривні – електронної форми грошової одиниці України – Нацбанк розпочав 2021 року, ідеться на сайті НБУ. Третя форма грошей доповнюватиме готівкову й безготівку.
"Е-гривня може позитивно вплинути на забезпечення економічної безпеки держави, посилення монетарного суверенітету держави та спроможності Національного банку підтримувати цінову й фінансову стабільність як запоруку стійкого економічного зростання", – ідеться на сайті НБУ.
Регулятор зазначив, що наразі розглядає такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:
За даними ЕП, цифрову гривню можуть програмувати центральні банки, тобто ці кошти можна запрограмувати для купівлі лише певного типу продукції або оплати лише визначеного переліку послуг.
У 2025 році пенсії ветеранів війни, які брали участь у забезпеченні національної безпеки та оборони, а тим паче мають інвалідність залишаться без змін. Нові норми про обмеження виплат не стосуються цієї категорії громадян. Про це розповів Пенсійний фон...
У Верховній Раді планують ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію у 2025 році. Про це в інтерв’ю Українським Новинам розповів перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат Верховної Ради від фр...