В Україні анонсують зростання тарифів на воду. Вартість послуг планують підвищувати в два етапи. У різних містах подорожчання буде різним. Подекуди тарифи на воду зростуть до 30%. Платити дорожче українцям доведеться вже з 1 квітня, передають Патріоти України
Таку інформацію оприлюднила прес-служба Національгної комісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Питання щодо подорожчання тарифів на воду та каналізацію "зависло" ще з кінця минулого року. Ще тоді НКРЕКП готувала українцям "подарунок під ялинку". Але через якісь процедурні неузгодження питання відклали, давши можливість українцям ще кілька місяців митися без калькулятора в руках. Але тепер Нацкомісія взялася за вартість води із новим завзяттям.
Адже у найближчі півроку прогнозують також зростання тарифів на електроенергію, газ, а там і на тепло та гарячу воду. Отже, щоб не ошелешити українців відразу всім та одразу, влада, очевидно, вирішила запроваджувати тарифні новації поступово.
Чиновники, які розглядали нові ціни на воду та визнали їх економічно обгрунтованими, переконують, що заклали в нові тарифи мінімальні витрати на водопостачання та водовідведення.
"З метою стримування фінансового навантаження на споживачів і водночас для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором було мінімізовано витрати у структурі тарифів", – пише прес-служба НКРЕКП.
Отже, вартість послуг із водопостачання та водовідведення планують підвищувати в два етапи: з 1 квітня та 1 липня.
Не підвищувати тарифи далі неможливо, переконують у Нацкомісії. Серед причин їхнього зростання називають такі: підвищення витрат на електроенергію, зростання вартості ремонтів та необхідність в оновленні водомереж, скорочення кількості споживачів приблизно на 10% (умовно кажучи, тепер суму, яку платила сотня людей, доведеться розбити на дев'ять десятків споживачів). Отже, орієнтовно тарифи на воду будуть такими:
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...